•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, دسامبر 1

بیانیه نایب‌رئیس و مدیر کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا در مورد بازداشت نسرین ستوده

0
322

نسرین.jpgدر پی بازداشت نسرین ستوده، وکیل و مدافع حقوق بشر، هیدی هاوتالا، نایب‌رییس پارلمان اروپا و پلر آنتونیو پانزری، مدیر کمیتهٔ حقوق بشر این پارلمان، بیانیه زیر را منتشر کردند:

 حقوق بشر در ایران خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط نسرین ستوده است .

به گزارش حقوق بشر در ایران , دو روز پیش ، خانم ستوده در خانه‌اش در تهران بازداشت شد و گفته می‌شود که به زندان اوین منتقل شده است. ما بازداشت او را به‌شدت محکوم می‌کنیم و از مقام‌های ایرانی می‌خواهیم تا فوری و بدون قید و شرط او را آزاد کنند.خانم ستوده یک وکیل صریح و خستگی‌ناپذیر است که فعالیت‌های کاملاً قانونی و صلح‌آمیز خود را پی می‌گیرد و از موکلان خود با شجاعت و اراده‌ای محکم دفاع می‌کند. او تا کنون هزینه بالایی برای کارهای حقوق بشری خود در سال‌های گذشته پرداخته است که زندان ناعادلانه از سال‌ ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳، ممنوع‌الخروجی و محدودیت بر کار حرفه‌ای، از جمله آن‌ها بوده است. پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۲ جایزه ساخاروف را برای کارهای خانم ستوده و تعهدش به حقوق بشر، به او اعطا کرد. پارلمان در کنار او می‌ایستد و از مقام‌های ایران انتظار دارد که تمامی حقوق او، از جمله سلامت جسمی، روحی و روانی او و همچنین امکان تماس با وکلا و خانواده‌اش را در چارچوب استانداردهای بین‌المللی فراهم کنند.

هرگونه اتهام جدید علیه خانم ستوده می‌بایست کاملا شفاف و موجه، اطلاع‌رسانی شود. مضاف بر این، ما از مقام‌های ایرانی می‌خواهیم تا در چارچوب تعهدات بین‌المللی ایران ذیل معاهده بین‌المللی حقوق سیاسی و مدنی، حقوق تمامی متهمان را، از جمله حق دسترسی به وکیل انتخابی در هر پرونده قضایی بدون محدودیت، فراهم کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.