•                  
یک شنبه , ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
یکشنبه, سپتامبر 19

بی خبری از وضعیت سهیل عربی , زندانی عقیدتی محبوس در زندان تهران بزرگ

0
236

سهیل عربی.jpgسهیل عربی , زندانی عقیدتی محبوس در زندان تهران بزرگ که هفته گذشته به دستور حاج مرادی رئیس این زندان , به بند ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین جهت بازجویی منتقل شده بود مورد بازجوئی و ضرب و شتم قرار گرفته است.

به گزارش حقوق بشر در ایران , سهیل عربی زندانی عقیدتی محبوس در زندان تهران بزرگ که هفته گذشته به دستور رئیس زندان تهران بزرگ , حاج مرادی به بند دو الف سپاه واقع در زندان اوین به جهت بازجوئی انتقال یافته بود در حین بازجویی مورد ضرب و شتم  شدید قرار گرفته است و از ناحیه بینی دچار شکستگی و آسیب شده است . به نقل از یک منبع مطلع شدت آسیب دیدگی این زندانی عقیدتی به حدی است که بینی سهیل عربی سیاه و زیر چشمانش سیاه و کبود شده است که این خود شدت ضربه وارده بر بینی سهیل عربی را نشان میدهد . این منبع مطلع در ادامه گفت , سپس سهیل عربی را به بیمارستان امام خمینی جهت درمان سرپائی منتقل و بعد از آن به زندان تهران بزرگ برگرداندند. این منبع مطلع ادامه داد , روز دوشنبه ۱۱ خرداد در حالی که قرار بود سهیل عربی را برای عمل جراحی که از ناحیه بینی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود منتقل کنند و ایشان اجازه پوشیدن لباس خودش را داشته اما در زندان مجددا مورد ضرب و شتم قرار میگیرد و به زور و تهدید لباس زندان را بر تنش پوشانده و به بیمارستان امام خمینی منتقلش نمودند . در زمانی که سهیل عربی به بیمارستان منتقل میشود به دلیل شدت ضرب و شتم شدید این زندانی عقیدتی از حال میرود و به دستور یکی از نگهبانان همراه سهیل عربی ایشان مجددا برای بار سوم مورد ضرب و شتم قرار میگیرد . نیروهای امنیتی در نهایت از بردن سهیل عربی به بیمارستان جهت عمل جراحی خودداری نموده و ساعت سه و نیم بعدازظهر روز دوشنبه ۱۱ تیر ماه؛به زندان تهران بزرگ بازمیگردند و این زندانی عقیدتی به سلول انفرادی منتقل میگردد .  ضرب و شتم سهیل عربی در حالی است که ایران از امضا کنندگان کنوانسیون منع شکنجه نیست و این نوع از برخوردهای نیروهای امنیتی و بازجویان در زندانهای ایران مصداق بارز  نقض حقوق بشر و شکنجه میباشد . در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر , به صراحت اشاره بر این نکته شده است که هیچ انسانی نباید مورد رفتاری تحقیر آمیز قراتر بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود . سهیل عربی چندی پیش در سلول انفرادی نیز مورد ضرب و شتم شدید قرارگرفته بود
سهیل عربی پیشتر در قرنطینه زندان تهران بزرگ در شرایط بسیار وخیمی قرار داشت که بعد از مدتی با توجه به فشارهای رسانه های بند عمومی زندان تهران بزرگ منتقل گردید .  حتی این زندانی عقیدتی در چندین مورد دست به اعتصاب غذای اعتراضی نسبت به شرایط  اسفناک خود زده بود .

در حال حاضر جان زندانی عقیدتی سهیل عربی با توجه به ضرب و شتم اخیر در معرض خطر جدی میباشد .

سهیل عربی , زندانی عقیدتی محبوس در زندان تهران بزرگ، که با اتهاماتی نظیر سب النبی و توهین به رهبری و دیگر مسئولان حکومتی در ایران در ابتدا به اعدام محکوم گردیده بود و هم اکنون نیز در زندان تهران بزرگ بسر میبرد، گذشته از حکم ناعادلانه ای که برای این زندانی تحمیل نموده اند، با زیر پا گذاردن کلیه قوانین موجود در باره تفکیک زندانیان سیاسی و عقیدتی از دیگر زندانیان، سهیل عربی را به زندان تهران بزرگ که مکانی است بدون امکانات لازم که بتوان از آن با عنوان زندان یاد کرد ، انتقال داده اند.

به نقل از یک منبع مطلع که از نزدیک شاهد بوده است , بیخبری از سلامت و وضعیت سهیل عربی باعث ایجاد نگرانی شدید برای خانواده این زندانی عقیدتی شده است که مدت طولانی از ایشان بی خبر مطلق هستند و بیش از دو هفته است که تماس سهیل عربی با خانواده اش قطع گردیده و حتی در مراجعات مادر سهیل عربی، خانم فرنگیس مظلوم به زندان تهران بزرگ، نه تنها که موفق به ملاقات فرزند خود نشده است، بلکه کوچکترین خبری نیز از سرنوشت فرزند خود ندارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: