•                  
چهارشنبه , ۰۴ خرداد , ۱۴۰۱
چهارشنبه, می 25

تایید اجرای حکم اعدام سیدجمال سیدموسوی، به اتهام محاربه در رجایی شهر کرج

0
313

نبمسرانجام پس از چند روز بی خبری و نگرانی خانواده سید موسوی، به آنان اطلاع داده شد فرزند آنان سید جمال سید موسوی، به اتهام محاربه در مورخ ۱ شهریورماه در زندان رجایی شهر کرج اعدام و در محلی نامعلوم به خاک سپرده شده است. از روز ۲۵ مردادماه آقای موسوی به محلی نامعلوم منتقل شده بود و برای آخرین بار روز ۳۱ مردادماه روئیت شد. خانواده او با تاخیری طولانی از اعدام فرزند خود مطلع شدند و همچنین نتوانستند پیکر آقای موسوی را تحویل بگیرند. به گزارش حقوق بشر در ایران، دیروز در پی تلاش های مستمر خانواده نگران سیدموسوی برای کسب خبر از سیدجمال سید موسوی، مسئولان زندان رجایی شهر کرج به آنان اعلام کردند وی مورخ ۱ شهریور ماه در محل این زندان اعدام و پیکر وی به نیروهای امنیتی برای خاکسپاری تحویل داده شده است.

سید جمال سید موسوی روز ۲۵ مردادماه بدون اینکه تقاضایی ارائه کرده باشد یا زمینه مشخص پزشکی داشته باشد به بهانه واهی اعزام به بیمارستان به خارج از بند محل نگهداری خود منتقل شد .

در حالی که رئیس زندان مدعی بود این زندانی به دلیل مشکلات تنفسی و آسم به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده است خانواده او روز دوشنبه در زندان رجایی شهر کرج در حالی که این زندانی در وضعیت بد جسمی به سر می برد اجازه دیداری کوتاه مدت با او را پیدا کردند.

سه شنبه، مورخ ۳۱ مردادماه این زندانی برای ساعاتی به بند سابق خود بازگشت در حالی که بر اثر نگهداری یک هفته ای در سلول انفرادی همراه با دستبند، پابند و زنجیر دستها و پاهای او دچار بریدگی و خونریزی شده بود.

این زندانی در این فرصت کوتاه به خارج از زندان اطلاع داد که برای اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شده بود و در این مدت نیز در همان محل در انتظار اجرای حکم به سر برده بود.

تنها ساعاتی بعد، این زندانی مجددا به بهانه دیدار با رییس زندان از محل نگهداری خود توسط نگهابانان زندان خارج و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

از روز ۳۱ مرداد که این زندانی برای آخرین بار روئیت شد تا ظهر امروز از سرنوشت او اطلاعی به دست نیامده بود.

محل دفن او تاکنون به خانواده اش اعلام نشده است با این حال بعضی منابع در تماس با هرانا از انتقال پیکر وی پس از اعدام به “بهشت سکینه” واقع در کرج خبر دادند.

سحرگاه چهارشنبه مورخ ۱ شهریورماه دو زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند و یک زندانی به بند خود بازگشت. به غیر از هویت صادق غلامی  یکی از افراد اعدام شده بود. کماکان هویت زندانی دوم تا روز جاری در دست بررسی بود.

لازم به توضیح است آقای سید موسوی در سال ۱۳۸۷ دستگیر و به اتهام “محاربه” از طریق ارتباط با گروههای سلفی در سال ۱۳۸۸ به  اعدام محکوم شد. مصداق محاربه برای این زندانی بر اساس دوستی با فردی به نام شورش مهدی خانی بود که پیش از او بازداشت و به انجام اقدام مسلحانه متهم شده بود.

به گفته سید جمال موسوی “در هیچیک از مراحل دادرسی اسنادی دال بر مشارکت وی در فعالیت های مهدی خانی ارائه نشده بود. حتی اقراری نیز موجود نیست.”

حکم شورش مهدی خانی قرار بود در روز ۱۵ اسفند اجرا شود ولی به دلایل نامعلوم تا تاریخ ۸ مرداد اجرای حکم عقب انداخته شد و نهایتا وی در روز پنج‌شنبه، ۸ مردادماه ۱۳۸۸ در زندان سنندج اعدام شد.

سید جمال سید موسوی اهل شهر سنندج، روز چهارشنبه مورخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۵، از زندان سنندج به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: