•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, اکتبر 6

تایید احکام حبس فعالان مدنی و کارگری در دادگاه تجدیدنظر

0
393

کتاب.PNGحکم دادگاه تجدید نظر متهمان پرونده «کتاب سرای مادر» اندیمشک از سوی دادگاه تجدید استان خوزستان صادر شد، در تایید حکم دادگاه بدوی این فعالین به زندان و حبس در تبعید محکوم شده اند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی حکم صادره از سوی دادگاه تجدید نظر٬ متهمان پرونده موسوم به “کتاب سرای مادر” به حبس و تبعید محکوم شدند. بر اساس حکم صادره، “علی محمد جهانگیری” به یک سال حبس و تبعید به زندان یزد محکوم شده است. همچنین “علی نجاتی” به شش ماه حبس، “عبدالرضا شاکری روشن” به یک سال حبس، “عزت الله جعفری” به یک سال حبس و تبعید به زندان کرمان، “شاپور رشنوبه” یک سال حبس و تبعید به زندان شیراز، “اشرف رحیم خانی” به یک سال حبس محکوم شده‌ است. دیگر افراد مرتبط با این پرونده اشرف رحیم خانی و زینب کشوری، فعال حقوق زنان و از مدیران کتابسرای مادر هستند که به ترتیب به یک سال زندان و سه ماه حبس قابل تبدیل به جریمه محکوم شده‌اند.
لازم به ذکر است آقای عزت الله جعفری از جمله متهمان این پرونده بود که با اعتقاد به عدم کارایی دادگاه تجدیدنظر از اعتراض به حکم اولیه دادگاه خودداری کرد و در ۱۵ شهریورماه سال جاری برای گذراندن حکم یکسال محکومیت در تبعید خود، راهی زندان کرمان شد..

یک منبع آگاه عنوان کرد که این هشت نفر پیشتر در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ در ارتباط با فعالیت‌ «کتابسرای مادر» در اندیمشک بازداشت شده بودند، اما پس از چند ماه زندان با قرار وثیقه آزاد شدند.
پیشتر دادگاه انقلاب شهرستان دزفول دو فعال حقوق زنان و شش فعال مدنی و سیاسی را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» به زندان و حبس در تبعید محکوم کرده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.