•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

تبرئه سه تن از فعالان صنفی فرهنگیان کرمانشاه از اتهامات مطروحه

0
375

سه تن از فعالان صنفی فرهنگیان که از سوی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه مورد محکامه قرا گرفته اند از اتهامات مطروحه تبرئه  شده اند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، منوچهر آقا بیگی, خان عزیز اسماعیلی و طه نصیری سه تن از فعالین صنفی فرهنگیان کرمانشاه با رای دادگاه عمومی و انقلاب این استان از اتهامات منتسبه علیه آنها تبرئه شدند. در حکم صادره آمده است که حضور این افراد در تجمعات صرفا اعتراض به وضعیت معیشتی بوده است. خان عزیز اسماعیلی، طه نصیری و منوچهر آقا بیگی، سه فرهنگی بازنشسته اهل کرمانشاه در تاریخ ۴ بهمن ماه و در جریان تجمع اعتراضی فرهنگیان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بودند. در حکم صادره توسط این دادگاه آمده است که حضور این افراد در تجمعات صرفا اعتراض به وضعیت معیشتی بوده است. این شهروندان در تاریخ ۴ بهمن ماه و در جریان تجمع اعتراضی فرهنگیان در شهر کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شده بودند. اتهام عنوان شده در زمان بازداشت علیه این شهروندان “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” بوده است. لازم به ذکر است در روزهای ۴ و ۵ بهمن ماه که همزمان با  تجمعات اعتراضی دو روزه فرهنگیان و بازنشستگان فرهنگی شهرهای کرج، کرمانشاه، خرم‌آباد, اردبیل و اصفهان به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های خود مراجعه کرده و در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کرده بودند.

به گفته آنها؛ مهم‌ترین مطالبات فرهنگی در این مراجعات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، بیمه تکمیلی کارآمد برای تمامی شاغلان و بازنشستگان فرهنگی و رسیدگی به مشکلات معیشتی بوده است.

برخورداری شهروندان از حق دادرسی عادلانه از جمله مواردی است که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله میثاق های بین المللی میباشد. در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت بر حق افراد بر داشتن روندی عادلانه توسط دادگاهی بی طرف تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.