سه شنبه , ۰۸ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 28

تبعیدگاه مرگبار زندان رجایی شهر؛ خودکشی و خودزنی ۶ زندانی طی ۱۰ روز

0
602

images.jpgمسئولین زندان رجایی شهر کرج یکی از سالن های این زندان را با چینش تعمدی زندانی های خاص در کنار یکدیگر تبدیل به تبعیدگاهی مرگبار کرده اند و از آن برای در معرض خشونت قراردادن زندانیان سرکش استفاده می کنند. دست کم ۶ زندانی طی ۱۰ روز گذشته در پی این انتقال به این سالن دست به خودکشی یا خودزنی زده اند.

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، سالن ۱۱ اندرزگاه ۴ زندان رجایی شهر کرج از مدتی پیش با نقش آفرینی مستقیم یوسف مردی (رییس حفاظت زندان) و محمد مردانی (رییس زندان رجایی شهر کرج) با دست چین کردن بافت جمعیتی سالن و در کنار هم گذاشتن تعمدی زندانیانی که به دلایل مختلفی با یکدیگر مشکل دارند تبدیل به محلی مرگبار برای زندانیان این زندان شده است.

زندانیانی که بصورت سازمان یافته در فعالیت های ب اندهای مافیایی زندان که بعضا توسط مسئولین خود زندان مدیریت میشوند یا زندانیانی که در مقابل فعالیت های این باندها سرکشی می کنند برای برخورد به این سالن که مملو از زندانیانی است که با یکدیگر یا باندهای مافیایی رقیب در زندان مشکل دارند تبعید میشوند.

در زندانی چون زندان رجایی شهر کرج که در طبقه بندی سازمان زندانها بعنوان محل نگهداری زندانیان حرایم خشن تعریف شده، وجود محلی خاص و دربسته که زندانیان اساسا برای اعمال خشونت یا مورد خشونت قرار گرفتن اعزام میشود میتواند مرگبار باشد.

بر اساس گزارشات دریافتی هرانا، در طی ۱۰ روز گذشته دست کم ۲ زندانی به نامهای عبدالله نقدی و مسلم (نام خانوادگی نامعلوم) در پی انتقال به سالن مورد اشاره بوسیله پتو و لباس خودکشی کردند، این زندانیان هر چند در پی این اقدام جان خود را از دست ندادند با اینحال وضعیت عمومی مسلم، در بیمارستان وخیم گزارش می شود.

همچنین ۴ زندانی دیگر از جمله زندانی به نام مرتضی خاکباز و ۳ زندانی دیگر برای رهایی از شرایط سالن مرگبار مورد اشاره دست به خودزنی زدند.

این سالن بعنوان محلی دربسته که کمترین میزان تردد و ارتباط با سایر بندهای زندان را دارد در حال حاضر حدود ۳۰ زندانی را در خود جای داده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.