•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

تجمع کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه برای معوقات مزدی؛ عدم پرداخت معوقات کارگران شهرداری بروجرد

0
321

corbis_50-1-765x510.jpgشماری از کارگران بازنشسته کارخانه «نیشکر هفت‌تپه»، امروز با تجمع مقابل درب ورودی این واحد تولیدی خواستار دریافت مطالبات بازنشستگی خود شدند، همچنین کارگران فضای سبز شهرداری بروجرد نیز بیش از پنج ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، حدود ۳۵۰ نفر از کارگران بازنشسته کارخانه نی‌شکر هفت تپه که از اسفندماه سال ۹۵ تا هم‌اکنون بازنشسته شده‌اند؛ هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی وزمان اشتغال خود را دریافت کنند به همین دلیل شماری از آنها امروز (۲۷ اردیبهشت‌ماه) با تجمع مقابل درب ورودی این واحد تولیدی خواستار دریافت مطالبات خود شدند. به گفته یکی از کارگران بازنشسته نی‌شکر هفت تپه؛ «کارگران خواستار پرداخت سهم ۴ درصدی بازنشستگی خود در مشاغل سخت زیان‌آور به تأمین اجتماعی هستند و درعین‌حال بابت پاداش بهره‌برداری سالهای ۹۴ و ۹۵ را از کارفرما طلبکارند.»

براساس گفته‌های این کارگر بازنشسته از قرار معلوم  این دسته از کارگران بازنشسته مجتمع نی‌شکر هفته که پی گیر پرداخت مطالبات بازنشستگی خود هستند بعد از بی توجه ای کارفرما به اعتراضشان به فرمانداری شهرستان شوش مراجعه کرده‌اند.

به گفته وی همزمان با مراجعه شماری از کارگران بازنشسته، مسئولانی از فرمانداری در جمع معترضین حاضر شده وپس از شنیدن مشکلات بازنشستگان قول پی گیری مطالبات آنان را داده‌اند.

به گزارش ایلنا، مطالبات مزدی کارگران فضای سبز شهرداری بروجرد نیز در ماه‌های گذشته پرداخت نشده‌است.

از قرار معلوم این کارگران بین پنج تا شش ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند و شرکت‌های پیمانکاری، کمبود بودجه و نقدینگی را دلیل این تأخیر عنوان می‌کنند.

یکی از این کارگران در همین رابطه گفت: «شش ماه است که نان شب نداریم؛ این روزها که ایام انتخابات است، اوضاع نابسامان ما در این هیاهو دیده نمی‌شود؛  کاندیداها به خصوص کاندیداهای شورای شهر بهتر است در برنامه‌های خود کارگران مظلوم شهرداری را هم در نظر بگیرند.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.