•                  
جمعه , ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱
شنبه, آگوست 20

تجمع کارگران بازنشسته کارخانه رنگین نخ برای سومین بار در هفته جاری

0
287

اعتراض1-765x510.jpgتجمع اعتراضی کارگران بازنشسته کارخانه «رنگین نخ» سمنان که صبح روز یکشنبه ۲۷ فروردین‌ماه مقابل ساختمان فرمانداری آغاز شده بود، دیروز نیز ادامه یافت.

به گزارش حقوق بشر در ایران، یکی از کارگران بازنشسته این کارخانه درباره اعتراض روز گذشته خود و همکارانش گفت: از آن‌جا که مسئولان مربوطه تا این لحظه پاسخ قانع‌کننده‌ای به خواسته‌های صنفی کارگران بازنشسته کارخانه رنگین نخ سمنان نداده‌اند، اعتراضات صنفی کارگران بازنشسته همچنان ادامه دارد. او با بیان اینکه کارخانه رنگین نخ دچار سوء مدیریت است و در حال حاضر فعالیت تولیدی آن متوقف شده، تصریح کرد: با وجود آنکه سه روز در هفته جاری ما با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار دریافت حقوق معوقه و پرداخت سنوات بازنشستگی شدیم، هنوز کارفرما و مدیران کارخانه اهمیتی به پرداخت مطالباتمان نمی‌دهند.

این کارگر بازنشسته «رنگین نخ»‌ همچنین به ایلنا گفته است: با وجود آنکه از یک سال و نیم پیش برای وصول مطالباتمان با طرح شکایت، رأی به توقیف اموال کارخانه گرفته‌ایم متأسفانه به دلیل آنکه اموال کارخانه قبل از ما از سوی یکی از بانک‌ها توقیف شده است، امکان وصول مطالباتمان فراهم نشده و معطل مانده‌ایم.

کارگران بازنشسته رنگین نخ سمنان در ادامه این گفتگو مدعی «گروکشی کارفرما برای پرداخت مطالبات بازنشستگی‌شان» شدند و گفتند: کارفرما برای آزادسازی حدود یک میلیارد تومان از وثیقه بانکی خود، که در نزد یکی از بانک‌ها دارد، مطالبات بازنشستگی ما را گرو نگه داشته و می‌گوید اگر یک میلیارد تومان وثیقه بانکی من از سوی بانک مورد نظر آزاد نشود امکان پرداخت مطالبات کارگران بازنشسته نیز وجود ندارد.

معترضان می‌گویند با گذشت نزدیک به ۱۶ تا ۱۷ ماه از آن زمان، دست‌کم هنوز ما ۴۹ نفر نتوانسته‌ایم به مطالبات مزدی و سنواتی خود برسیم. از این رو از مسئولان استانداری، فرمانداری و سایر نهادهای دولتی مستقر در سمنان می‌خواهیم پیگیر مطالبات ما کارگران بازنشسته شوند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: