•                  
سه شنبه , ۰۶ اسفند , ۱۳۹۸
سه‌شنبه, فوریه 25

تداوم اعتصاب غذای وحید صیادی نصیری, وخامت حال و بی توجهی مسئولان زندان لنگرود قم

0
110

امروز پنجشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧ وحيد صيادى نصيرى زندانی سیاسی محبوس در زندان لنگرود قم در چهلمين روز اعتصاب خوراك خود دچار خونريزى روده گردید. 
به گزارش حقوق بشر در ایران ,  وحيد صيادى نصيرى زندانی سیاسی محبوس در زندان لنگرود قم که از تاریخ ۲۱ مهر ماه سالجاری در اعتراضی به  عدم رعایت اصول تفکیک جرائم  زندانها  و همچنین   محرومیت از دادرسی عادلانه  و عدم توجه مسئولان زندان برای انتقال وی به زندان اوین در اعتصاب غذا بسر میبرد  در چهلمین روز از اعتصاب خود دچار خونریزی معده گردیده و معده اش آب قبول نمیکند. با توجه به وخامت حال, این زندانی سیاسی به بیمارستان منتقل گردید اما بدون درمان قطعی به زندان بازگردانده  شد. لازم به ذکر است مسئولان زندان لنگرود قم هیچ گونه توجهی به خواسته های وی نمیکنند و این زندانی سیاسی با توجه به عدم رعایت اصول تفکیک جرائم و همچینی نقض آئین نامه سازمان زندانها که باعث شده ایشان به عنوان یک متهم سیاسی در کنار متهمین جرائم خطرناک از قبیل قتل یا مواد مخدر و در بین افرادی که اعتیاد شدید به انواع مواد مخدر دارند نگهداری میشود و این فعال سیاسی تا برآورده نشدن خواسته های خود که رعایت اصول تفکیک جرائم و انتقال ایشان به زندان اوین میباشد از قبول سرم  خودداری کرده است و مسئولیت هرگونه اتفاق احتمالی برای سلامت جانش را قوه قضائیه و وزارت اطلاعات میداند.

لازم به ذکر است نماینده دادستان و دیگر مسئولان زندان هیچگونه توجهی به  وضعیت جسمی وخیم وی که در اعتصاب غذا با شرایط جسمی وخیم  بسر میبرد در جهت بررسی و مرتفع کردن خواسته های بحق این زندانی سیاسی ترتیب اثری نمیدهند. 

گفتنى است، وحید صیادی نصیرى، زندانی سیاسی محبوس در زندان قم, به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام مجموعا به چهار سال و نیم حبس محکوم شده است.
وحید صیادی نصیری در زندان لنگرود قم، در چهل ومين روزاعتصاب خوراك است. وى بدون اینکه اطلاع دقیقى از وضعیت پرونده ى خود داشته باشد به دادگاه فراخوانده و رای نهائى نيز صادر وبه وى ابلاغ شده است.
لازم به ذکر است محمد نجفى, وکالت پرونده وحید صیادی نصیری را قبول کرده بود و با توجه به این نکته که این وکیل دادگستری چندی پیش توسط نیروهای امنیتی به جهت تحمل حبس بازداشت و روانه زندان مرکزی اراک گردید در حال حاضر وحید صیادی نصیری  بدون حضور وکیل بر پرونده خود مواجه شده است . 

حقوق بشر در ایران, در گزارشی از اعتصاب غذای وحید صیادی نصیری و وخامت حال ایشان اطلاع رسانی کرده بود. 

لازم به ذکر است «وحید صیادی نصیری» در تاریخ یکم مرداد ماه سالجاری توسط اداره اطلاعات قم  با اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت و پس یک هفته بازجوئی در اداره اطلاعات آن شهرستان به زندان ساحلی قم منتقل شد . روز ۲۲ شهریور ماه به «وحید صیاد نصیری» ابلاغ گردیدکه در تاریخ ۳۱ شهریور ماه تاریخ برگزاری دادگاه وی می باشد  . در این بین آین فعال سیاسی در صدد گرفتن وکیل برای دفاع از خود بود که صبح روز ۲۴ شهریور ماه بطور ناگهانی و بدون اطلاع قبلی ضمن انتقال ناگهانی ایشان به شعبه یک دادگاه انقلاب قم در دادگاهی ۱۰ دقیقه ای قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب قم بدون حضور وکیل مدافع ایشان این فعال سیاسی را با اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری مورد محاکمه و به چهار سال و نیم حبس محکوم گردید.

این فعال سیاسی در تاریخ ۱۴ مهر ماه سالجاری به زندان لنگرود قم منتقل گردید و بدون رعایت اصول تفکیک جرائم و آئین نامه سازمان زندانها در بین متهمان جرائم خطرناک نظیر قتل و یا بند افراد متهم به مواد مخدر و در بین افرادی که اعتیاد شدید به انواع مواد مخدر از قبیل متادون دارند در وضعیت بسیار بدی نگهداری میشود.

همچنین صبح روز ۲۴ مهر ماه مجددا و بطور ناگهانی و بدون هماهنگی قبلی با «وحید صیادی نصیری» و یا حتی وکیل ایشان «محمد نجفی»,  آقای نصیری به دادگاه کیفری قم منتقل گردید و به ایشان اطلاع داده شد که در خصوص اتهام توهین به مقدسات پرونده جدیدی برای این فعال سیاسی گشوده شده است.

لازم به ذکر است که «وحید صیادی نصیری پیش از این نیز با همین اتهام «توهین به مقدسات» در دادگاه محکوم و تحمل حبس نموده بود و حسب قانون آئین دادرسی کیفری نمی بایست مجددا همان اتهام به ایشان تفهیم و پرونده سازی برای ایشان بشود.

لازم به ذکر است این فعال سیاسی پیش‌تر بابت توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ترتیب به تحمل ۵ و ۲ و ۱ سال حبس محکوم شده بود و با اعمال ماده ۱۳۴ (تجمیع احکام) مشغول گذراندن ۵ سال از این محکومیت بود که با اعمال عفو نوروزی با تقلیل حکم روبه‌رو شده بود . این زندانی سیاسی که در بند چهار زندان اوین نگهداری می‌شد، مورخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۶، به دلایل نامعلومی به زندان رجایی شهر کرج  منتقل گردید .

آقای صیادی نصیری پیش از این در تاریخ ۲۵ مهرماه ۹۵، در بند ۸ زندان اوین در اعتراض به ۱۳ ماه بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده بود. این زندانی سیاسی با اتهامات «توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» در دادگاه بدوی به ۸ سال حبس محکوم شد. اما با گذشت ۱۳ ماه از تاریخ صدور حکم اولیه و اعتراض وی، جلسه دادگاه تجدید نظر برای وی برگزار نشده بود. نهایتا بعد از یک دوره اعتصاب غذای طولانی مدت، وحید صیادی نصیری ، در پی مشخص شدن زمان دادگاه تجدیدنظر، به اعتصاب غذای خود پایان داد . بعد از اتمام دادگاه تجدید نظر این فعال سیاسی , ایشان از بند ۸ زندان اوین به بند ۴  این زندان منتقل و سپس به زندان رجائی شهر واقع در کرج منتقل گردید . 

درنهایت این فعال سیاسی در اواخر سال ۹۶ بعد از تحمل دو سال و نیم حبس از زندان رجائی شهر کرج آزاد گردید .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: