•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

تداوم بی‌اطلاعی از وضعیت بابک ابراهیم‌پور؛ معلمی که در اعتراضات اخیر بازداشت شده

0
602

ببب.PNGابک ابراهیم‌پور معلم ساکن شهرستان نوشهر در تجمعات اعتراضی دی‌ماه بازداشت شده است، علی‌رغم پیگیری مکرر نزدیکانش کماکان از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، بابک ابراهیم پور معلم نوشهری در تجمعات اعتراضی مورخ ۱۴ دی‌ماه توسط نیروهای امنیتی در شهر نوشهر بازداشت شده است. علی‌رغم پیگیری های مکرر نزدیکان وی، تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ اطلاعی از وضعیت این شهروند نوشهری حاصل نشده است. در اعتراضات اخیر که بعضا با عنوان «اعتراضات دیماه» از آن یاد میشود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته شدند، بر اساس اعلام منابع رسمی اعتراضات در بیش از ۸۰ شهر برگزار شد، حدود سه هزار و هفتصد نفر نیز بازداشت شدند.

برخی از بازداشت‌شدگان با تودیع وثیقه و تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتیها اطلاع دقیقی در دست نیست.

هرانا پیش‌تر از موارد مشابهی از جمله بازداشت دو تن از مهندسین نیروگاه های همدان در روز ۲۱ دی‌ماه سال جاری خبر داد که خانواده این افراد هیچ اطلاعی از سرنوشت فرزندانشان ندارند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.