•                  
یک شنبه , ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰
یکشنبه, آگوست 1

تداوم بی خبری از وضعیت عمادالدین ملازهی

0
226

ادماد.PNGعمادالدین ملازهی زندانی سیاسی زندان سراوان که در تاریخ ۲۳ اسفند ۹۶ از بند خارج و به مکان نامعلومی منتقل شده بود،علیرغم گذشت ۱۷ روز کماکان اطلاعی از او در دست نیست.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، بنا به گفته برخی منابع، آقای ملازهی توسط “ایرج نوربخش” سرپرست کنونی زندان به قرنطینه زندان منتقل شده و مسئولان زندان نیز گفته‌اند وی به اداره اطلاعات منتقل شده، خانواده این زندانی در نامه‎ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه اعلام کرده بودند که پس از انتقال فرزندشان هیچ‌گونه تماس تلفنی از جانب وی صورت نگرفته است. در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، عمادالدین ملازهی زندانی سیاسی زندان سراوان از بند خارج و به مکان نامعلومی منتقل شد. برخی منابع از انتقال آقای ملازهی توسط “ایرج نوربخش” سرپرست کنونی زندان به قرنطینه خبر داده و به گفته‌ی مسئولان زندان که وسایل جیبی وی را به بند آورده بودند نیز او به وزارت اطلاعات منتقل شده است.

خانواده این زندانی در تاریخ ۲۹ اسفندماه سال ۹۶ با نگارش نامه ای به رئیس قوه قضائیه نگرانی خود را از وضعیت فرزندشان ابراز کردند. خانواده آقای ملازهی تاکید کرده بودند که از زمان انتقال فرزندشان هیچ‌گونه تماس تلفنی از جانب فرزندشان صورت نگرفته است.

در قسمتی از نامه خانواده این زندانی سیاسی آمده بود “عناصری از وزارت اطلاعات با فشار بر ما و او سعی دارد عماد را در زندان نگه دارند و این انصاف نیست”.

علی‎رغم گذشت ۱۷ روز از انتقال این زندانی سیاسی کماکان هیچ‌گونه اطلاعی از وضعیت وی حاصل نشده است.

لازم به توضیح است، عمادالدین ملازهی زندانی سیاسی بلوچ در یکم آذرماه سال ۱۳۹۵ به همراه هم‌پرونده‌اش “یعقوب جهاندیده”، در سراوان بازداشت و پس از چند روز از زندان سراوان به اداره اطلاعات زاهدان منتقل و در این مدت تحت شکنجه قرار گرفته و از وی اعترافات اجباری در مقابل دوربین اخذ شده است.
دادگاه اول عمادالدین ملازهی به همراه هم پرونده خود یعقوب جهانی (جهاندیده) که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در زندان هستند در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۵ بدون داشتن وکیل و به صورت غیر علنی در دادگاه انقلاب سراوان برگزار شده بود که طی آن برای عمادالدین ملازهی حکم ۱۵ سال زندان، و برای یعقوب جهانی نیز حکم ۱۰ سال زندان صادر شد، این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۱۰ سال تقلیل پیدا کرد اما پس از اعتراض مجدد به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

این دو زندانی سیاسی مدتی پیش به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” در جلسه‌ای که در روز ۱۰ بهمن‌ماه سال جاری در دادگاه انقلاب شهرستان سراوان به ریاست قاضی “صابر صادقی مهرزاد” برگزار شد به ۱۰ سال حبس محکوم شدند.
این دو زندانی در حالی به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند که این حکم پیش از این یک بار توسط دادگاه تجدیدنظر غیر موجه و باطل اعلام شده بود، اما با فشار وزارت اطلاعات و تغییر قاضی، مجددا برای وی و آقای جهانی هم پرونده‌ی ایشان حکم زندان صادر شده است.

این زندانی اتهامات را رد کرده و با اعتراض به حکم صادره مجددا در انتظار رای دادگاه تجدیدنظر به سر می‌برد.

بر اساس گفته خود زندانی “نامبرده پیش از بازداشت هدف ترور ماموران امنیتی قرار گرفته بود که از آن جان سالم به در برد.”

پیش‌تر عماد الدین ملازهی زندانی سیاسی بلوچ در نامه‌ای به قوه قضائیه خواهان رسیدگی به “اعمال قدرت شخصی و غیرقانونی دادستان سراوان” در پرونده خود شده بود، وی در بخشی از نامه خود نوشته بود “دادستان سراوان در برابر دویست نفر زندانی با چهره‌ای بسیار برافروخته و با صدای بلند گفته: اگر حکم آزادی شما از زاهدان و تهران هم بیاید من به آن عمل نمی‌کنم و شما را در زندان نگه خواهم داشت”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: