•                  
چهارشنبه , ۰۴ خرداد , ۱۴۰۱
چهارشنبه, می 25

تداوم نگهداری «شش زندانی سیاسی در اعتصاب غذا» در سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر

2
309

ااااا.PNGشش تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر پس از گذشت ۱۲ روز همچنان در انفرادی این زندان، در اعتصاب غذا به سر می‌برند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، رضا اکبری منفرد، سعید ماسوری، ابوالقاسم فولادوند، حسن صادقی، جعفر اقدامی و شاهین ذوقی در پی اعتراض به انتقالشان به بند ۱۰ زندان رجایی شهر، به دستور مسئولین به سلول انفرادی منتقل شدند و اعلام اعتصاب غذا کرده‌اند؛ پس از گذشت ۱۲ روز، اعتصاب غذای این زندانیان سیاسی در انفرادی ادامه داشته و مسئولین نیز آنان را از هرگونه تماس و ارتباط با خانواده‌هایشان محروم کرده‌اند. شایان ذکر است، ۴۷ زندانی سیاسی و عقیدتی محبوس در بند ۱۰ زندان رجایی شهر که در اعتراض به اقدامات مسئولین و فشارهای اعمال‌شده دست به اعتصاب غذا زده بودند، طی روزهای اخیر به اعتصاب خود پایان داده و روز گذشته امکان ملاقات و تماس با خانواده برایشان فراهم شده است.

در مورخ نهم مردادماه، پس از یورش گارد ویژه به زندانیان عقیدتی و سیاسی محبوس در سالن ۱۲ اندرزگاه ۴ زندان رجایی‌شهر کرج و انتقال آنان به سالن ده، تمامی ۵۳ زندانی منتقل شده نسبت این عمل اعتراض کردند که در پی آن شماری از آنان به سلول انفرادی منتقل شدند؛ تعدادی از این زندانیان پس از ساعاتی به بند بازگردانده شدند و اما نگهداری شش زندانی سیاسی ذکرشده در انفرادی تا امروز ادامه داشته است.

گفتنی است، در روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه، هنگامی‌که خانواده‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی منتقل‌شده به سالن ده زندان رجایی شهر، برای ملاقات به این زندان مراجعه کردند، مسئولین زندان اجازه ملاقات  به آنان ندادند.

مسئولین زندان رجایی‌شهر کرج همچنین اعلام کردند که وسایل شخصی این زندانیان نیز به طور کامل به سالن ده منتقل گردیده است.

سالن ده زندان رجایی‌شهر برخلاف آئین‌نامه زندان‌ها، مجهز به چهل دوربین مداربسته و شصت و چهار سیستم شنود است.

2 comments

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: