•                  
شنبه , ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹
شنبه, ژوئن 6

تشکیل کمپین درحمایت از ۵ شهروند مسیحی

0
173

photo_2018-04-19_20-26-22چهار شهروند مسیحی پنجم اردیبهشت در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران محاکمه خواهند شد. دادگاه تجدید نظر یکی از این شهروندان یعنی خانم شامیرام عیسوی که در حکمی به پنج سال حبس محکوم شده بود در زمان دیگری برگزار خواهد شد .

به گزارش حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر هادی عسگری، امین افشار نادری، کاویان فلاح محمدی و ویکتور بت تمرز کشیش رسمی کلیسای پنطیکاستی شهرآرا در تاریخ پنجم اردیبهشت در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر برگزار خواهد شد؛ این شهروندان مسیحی در تیرماه سال ۱۳۹۶، جمعا به ۴۵ سال حبس و هر یک به دو سال ممنوع الخروجی محکوم شدند. اتهام مشترک این مسیحیان در پرونده‌هایشان «اقدام علیه امنیت ملی از طریق راه‌اندازی و شرکت در کلیساهای خانگی» عنوان شده است. پیشتر دادگاه تجدید نظر این شهروندان برای یک بار به تعویق افتاده است . قرار بود ۱۵ بهمن ۹۶ (۴ فوریه ۲۰۱۸) دادگاه تجدید نظر این شهروندان برگزار شود که به دلیل تصادف رانندگی وکیل دو تن از متهمان در راه رسیدن به دادگاه و عدم حضور برخی از متهمان این پرونده برگزار نشد. همچنین کارشناسان سازمان ملل مصرانه از جمهوری اسلامی خواسته بودند تا تضمین کند دادگاه این مسیحیان عادلانه برگزار شود.

لازم  به ذکر است که در حمایت از این پنج شهروند مسیحی کمپینی  تشکیل شده است با توجه به اینکه دادگاه تجدید نظر آنها ۵ اردیبهشت ماه میباشد این کمپین در پشتیبانی از کشیش آشوری کلیسای پنطیکاستی شهرآرا آقای ویکتوربت تمرز و همسر ایشان خانم شامیرام عیسوی و همچنین ۳ شهروند مسیحی دیگر به نامهای امین افشار نادری ، هادی عسگری و کاویان فلاح محمدی که همگی در مجموع یک پرونده هستند در حال برگزاری میباشد .

برای بازید و امضا متن Petition حمایتی روی عکس زیر کلیک کنید 

petition2

لازم به توضیح است که این کمپین با حمایت آقای کاویان فلاح محمدی یکی از متهمین این پرونده که ایشان به ده سال حبس در دادگاه اولیه محکوم شده است و همچنین یکی از فعالین حقوق بشر بنام آقای حمیدرضا تقی پور شکل گرفته است . هدف از تشکیل این کمپین حمایت قاطع از این شهروندان و برگزاری دادگاه تجدید نظر بدون دخالت نیروهای امنیتی و وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران میباشد . چرا که احکام صادره در دادگاه اولیه بدون ملاحظه از جهت قوانین حقوق بشری و بدور از هرگونه تفسیر قانونی و مستندات حقوقی برابر با اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقهای بین المللی میباشد . با استناد به ماده ۱۸ از اعلامیه جهانی حقوق بشر هر فردی در انجام مناسک مذهبی ، تغییر دین و انجام آموزشهای دینی خود آزاد است .

حکومت جمهوری اسلامی در سرکوب پیروان سایر ادیان در ایران دارای کارنامه بسیار سیاهی میباشد و بارها مورد انتقاد سازمانهای مدافع حقوق بشر و شورای حقوق بشر سازمان ملل  متحد قرار گرفته است و همیشه با فرافکنی و حاشیه سازی تلاش در جهت پنهان کردن موارد نقض و سرکوب شهروندان نموده است . آنچه در این میان به خوبی آشکار است این است که با استناد به ۳۰ ماده اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقهای بین المللی حاکمان قدرت در ایران آن نوع ایدولوژی که ساخته و هدایتگر آن خودشان هستند را به شهروندان القاء میکنند .

آگاهی هر شهروند در ایران از حقوق انسانی خود مطابق با اعلامیه جهانی حقوق بشر زمینه شکوفائی ذهن هر انسان را در پی خواهد داشت .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: