•                  
شنبه , ۰۹ اسفند , ۱۳۹۹
شنبه, فوریه 27

تعداد دراویش گنابادی در اعتصاب غذا به ۱۷ نفر رسید

0
318

دراویش گنابادیطی روز گذشته پنج تن دیگر از دراویشی که در حمله روز چهارشنبه نیروهای گارد زندان تهران بزرگ آسیب دیده بودند به جمع دراویش اعتصابی پیوستند. این دراویش که خواسته‌شان رفع حصر از دکتر نورعلی تابنده (قطب درواویش گنابادی)، آزادی زنان درویش زندانی و تجمیع زندانیان درویش در یک بند است، تاکنون شمارشان به ۱۷ تن رسیده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مجذوبان نور، از زندان تهران بزرگ (فشافویه) خبر رسیده است که ۵ درویش گنابادی دیگر به جمع درویشانی پیوسته‌اند که پس از حمله‌ خشونت‌بار هفتم شهریور گارد زندان تهران بزرگ به درویشان متحصن دست به اعتصاب غذا زده بودند. بابک تقیان، احسان ملک‌محمدی، سخاوت سلیمی، رضا باوی و اکبر داداشی پنج درویشی هستند که امروز اعلام اعتصاب غذا کرده و خواسته خود را از پیوستن به اعتصاب غذای جمعی درویشان زندانی دیگر، برداشتن حصر از دکتر نورعلی تابنده (قطب دراویش گنابادی)، آزادی زنان درویش از زندان قرچک و تجمیع درویشان زندانی در یک بند از زندان تهران بزرگ اعلام کرده‌اند. با پیوستن این ۵ نفر به جمع درویشانی که در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زده بودند شمار اعتصاب‌کنندگان به ۱۷ تن رسیده است.

لازم به ذکر است، روز دوشنبه ۱۲ شهریورماه حقوق بشر در ایران طی گزارشی از اعتصاب غذای دوازده تن از این دراویش گنابادی به نام‌های “علی بلبلی“، “صالح‌الدین مرادی” و “محمدرضا درویشی” خبر داده عباس دهقان، علی‌ محمدشاهی، مجتبی بیرانوند، علی کریمی، جعفر احمدی، ابراهیم الله‌بخشی , حیدر تیموری، مجید یاراحمدی و سعید سلطانپور خبر داد .
صبح روز چهارشنبه ۷ شهریورماه نیروهای گارد زندان تهران بزرگ به درویشان متحصن در تیپ ۳ حمله‌ور شده و آنان را با شوکر و باتوم مورد ضرب و شتم شدید قرار داده‌اند.

ساعاتی پس از این حمله و با پایان ضرب و شتم، تمامی دراویش محبوس در تیپ ۳ به سلول‌های انفرادی زندان منتقل شده و در پی این حادثه هجده تن از درویشان محبوس در تیپ ۴ زندان تهران بزرگ نیز که نسبت به حمله نیروهای گارد این زندان به درویشان متحصن در تیپ ۳ معترض بودند، به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

درویشان متحصن پیش‌تر با انتشار نامه‌ای در ۲۳ خرداد ۹۶ پس از آن که زنان درویش محبوس در زندان قرچک از سوی نیروهای گارد آن زندان مورد حمله قرار گرفته بودند دست به تحصن زده و خواستار آزادی آنان شده بودند، اما تحصن این دراویش بعد از سه ماه بی‌پاسخ‌ ماندن از سوی مسئولان قضایی و زندان، با حمله‌ خونین گارد زندان فشافویه مواجه شد.

این دروایش زندانی همگی بازداشت‌شدگان واقعه گلستان هفتم هستند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: