•                  
جمعه , ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹
جمعه, مارس 5

تعیین وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی برای وکیل دربند, آرش کیخسروی

0
201

آرش کیخسروی.jpgپرونده آرش کیخسروی وکیل و فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین, که در تاریخ ۲۷ مرداد ماه در مقابل مجلس به همراه قاسم شعله سعدی بازداشت گردید به دادگاه انقلاب ارسال گردید و قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی برای ایشان صادر گردید.

به گزارش حقوق بشر در ایران, وکیل مدافع آرش کیخسروی از تعیین وثیقه ۳۰۰ میلیونی برای موکلش خبر داد و گفت: پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده و اگر بنا باشد که وثیقه‌ای از ما پذیرفته شود در دادگاه انقلاب پذیرفته خواهد شد. ابوذر نصراللهی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت پرونده آرش کیخسروی اظهار کرد: قرار مجرمیت و کیفرخواست برای ایشان صادر شد. همچنین بازداشت موقت فک و تبدیل به وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی شده است. وی افزود: پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده و اگر بنا باشد که وثیقه‌ای از ما پذیرفته شود در دادگاه انقلاب پذیرفته خواهد شد. وکیل مدافع کیخسروی خاطرنشان کرد: هر چند که در حال حاضر قرار صادر شده اما تا زمانی که پرونده به دادگاه انقلاب نرود و به شعبه ارجاع نشود عملاً تودیع وثیقه امکان پذیر نیست. وکیل مدافع آرش کیخسروی یکم مهرماه به ایسنا گفته بود: قرار بازداشت موقت ایشان با موافقت معاون دادستان یک ماه دیگر تمدید شده است.

آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری، ۲۷ مردادماه در پی حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی بازداشت شدند.

لازم به ذکر است آرش کیخسروی نیز وکالت تعدادی از پرونده‌های سیاسی از جمله پرونده خانواده کاووس سید امامی را بر عهده دارد.

همچنین, این وکیل و کارشناس حقوق بشر از وکلای دادگستری‌ است که در پرونده سرقت‌های متعدد از خانه پدری پرستو فروهر حضور فعال داشته است. آقای کیخسروی به عنوان وکیل مدافع فرهاد میثمی، فعال مدنی بازداشت شده به تاریخ ۹ مرداد نیز به دادگاه معرفی شده اما دادگاه بر اساس تبصره ماده ۴۸ قانون جدید آئین دادرسی کیفری وکلالت او را نپذیرفت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: