•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

تعیین وقت جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی

0
228

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی، فعال مدنی محبوس و در اعتصاب غذا در زندان اوین  برای روز چهارشنبه هفته جاری تعیین وقت شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۹۷، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه فرهاد میثمی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار خواهد شد. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران: “جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی مجددا برای ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه ۲۸ آذرماه تعیین وقت شده و آقای میثمی نیز در این جلسه حضور خواهند داشت. این منبع مطلع در ادامه گفت خوشبختانه وکالت محمد مقیمی بر پرونده فرهاد میثمی نیز پذیرفته شد و بالاخره امکان دسترسی و مطالعه پرونده و همچنین حضور در جلسه دادگاه  برای محمد مقیمی بعنوان وکیل مدافع  فرهاد میثمی میسر گردید. این  منبع مطلع  همچنین در ادامه افزود: “وضعیت جسمی فرهاد میثمی در جریان اعتصاب غذای بلند مدت بسیار نامناسب است و صرفا به دلیل تزریق اجباری سرم که علیرغم میل خودش در بهداری زندان انجام می‌شود تاکنون دوام آورده است”. لازم به ذکر است در تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۷، از ورود محمد مقیمی وکیل مدافع فرهاد میثمی و رضا خندان، فعالین مدنی محبوس در زندان اوین به جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه موکلینش جلوگیری شده بود.

پیش‌تر شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، روز چهارشنبه ۷ آذر اعلام کرد که روز ۱۱ آذر را به عنوان تاریخ جلسه رسیدگی به اتهامات فرهاد میثمی فعال مدنی محبوس در بند ۸ زندان اوین، تعیین کرده است. با این حال  حسب گفته محمد مقیمی وکیل مدافع وی، فرهاد میثمی به دلیل اینکه طبق قانون زمان اعلام شده برای حضور در دادگاه باید حداقل یک هفته پیش از زمان تعیین شده به وی ابلاغ می‌شده و در این مدت باید با وکیل انتخابی ملاقات داشته باشد در این جلسه حاضر نخواهد شد.

فرهاد میثمی، فعال مدنی محبوس در بند ۸ زندان اوین که از تاریخ ۱۰ مردادماه و یک روز پس از بازداشت در اعتراض به بازداشت خود و سلب امکان معرفی وکیل اختیاری دست به اعتصاب غذا زده بود در تاریخ ۴ مهرماه با خشونت و برخلاف میلش به بهداری زندان منتقل شد که به موجب قرنطینه و قطع ارتباط وی با خارج از زندان شد. از وضعیت جسمی او و کیفیت اعتراض او اطلاع دقیقی در دست نیست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: