•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

تفتیش لوازم مهدی فراحی شاندیز, زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر کرج

0
324

مهدی فراحی‌شاندیز، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر کرج، که سه بار به اتهام توهین به رهبری به حبس محکوم گردید توسط ماموران امنیتی مستقر در زندان مورد تفتیش لوازم قرار گرفته است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، مهدی فراحی شاندیز, زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر کرج روز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه۹۷، توسط ماموران زندان رجائی شهر کرج  مورد بازرسی قرار گرفته و تمامی دفاتر و دست‌نوشته های این زندانی سیاسی ضبط شده است. لازم به ذکر است  ماموران، این زندانی سیاسی را تهدید کردند که وی را مورد تنبیه قرار داده و به سلول انفرادی و قرنطینه منتقل خواهند کرد. از علت این اعمال زندانبانان اطلاعی در دست نیست. لازم به ذکراست, مهدی فراحی شاندیز پیش از این در سال ۹۶ “با اتهامات واهی” به قرنطینه منتقل و پس از ضرب‌و جرح توسط رییس زندان دچار شکستگی پهلو و ناشنوایی گوش چپ شد. این زندانی سیاسی در سال ۹۲ نیز در زندان اوین بر اثر ضرب‌و جرح توسط عوامل زندان دچار نقص در بینایی چشم راست شده است. به‌طوری که در چشمش یک لکه سیاه بوجود آمده که مانع بینایی چشم راست است. در آخرین مورد از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، با ابلاغ حکمی به تاریخ صدور پنجم خرداد ماه ۱۳۹۴ به اتهام توهین به رهبری و اخلال در نظم عمومی به ۳ سال حبس محکوم شده است، این در حالی است که تشکیل جلسه دادرسی به اطلاع وی نرسیده بود و حکم نیز به زندانی یا وکیل ابلاغ نشده و مستقیما در برگه صورت وضعیت زندانی قید شده بود.

این زندانی در بهمن ماه سال ۱۳۹۳ نیز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام توهین به رهبری به ۳ سال حبس محکوم شد و پیش‌تر نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ به همین اتهام از سوی قاضی مقیسه به ۳ سال حبس محکوم شده بود.

مهدی فراحی‌شاندیز متولد ۱۳۴۰ فارغ التحصیل رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی اصفهان و ساکن تهران پس از پایان تحصیل، مدتی در کارخانه لوله نورد اهواز مشغول به کار بود و مدتی نیز دبیر فیزیک و ریاضی دبیرستان‌های تهران بود.

این زندانی سیاسی به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو  در نامه ای سرگشاده پیامی را به مناسبت این روز ارسال کرده است که این پیام بنقل از حقوق بشر در ایران در ادامه می آید.

“۱۶ آذرماه روز دانشجو، یاد آور سرکوب دانشجویان در سال ۱۳۳۲ توسط دیکتاتوری شاه است. دیکتاتوری که با کودتا بر علیه دولت ملی دکتر محمد مصدق و سپس سرکوب جنبش دانشجویان می خواست عمر دوباره یی برای خود بخرد. غافل از اینکه سه قطره خون شهدای دانشجو در سال ۳۲ به نماد حق طلبی و عدالتجویی برای مردم تبدیل می شود.
اکنون در سایه دیکتاتوری ولایت فقیه باز هم این دانشجویان هستند که در سالروز آن روز تاریخی، با فریاد «فرزند کارگرانیم کنارشان می مانیم» با کارگران گرسنه که پس از ماهها عدم پرداخت در پی مطالبات خود به اعتراض برخاسته‌اند، همدردی می کنند و حاکمیت دیکتاتوری ولایت فقیه چاره یی نمی بیند جز اینکه پاسخ کارگران گرسنه را با دستگیری، زندان و شلاق بدهد.
اما آنچه باعث خوشبختی و مباهات است، همدلی و همراهی دانشجویان با کارگران و معترضات است. آنجایی که دختران و پسران دانشجو در حمایت از کارگران هفت تپه و فولاد اهواز برخاسته اند و حمایت شان را از خواسته های کارگران اعلام کردند. این فصل جدیدی از اتحاد وهمبستگی ملی برای پی ریزی جامعه یی سرشار از آزادی و رهایی است.
من زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز که زمانی افتخار آموزگاری دانش آموزان را داشتم، به وجود این دانشجویان مفتخرم و از آنها می خواهم که رسم و راه آزادیخواهی و آزادگی را تا پی افکندن جامعه یی آزاد که در آن آزادی اندیشه و بیان از بدیهی ترین حقوق انسان باشد، ادامه دهند و نگذارند دانشگاه این سنگر مقدس آزادی به اشغال نظامیان و قداره بندان در آید.

زندان مرکزی کرج – مهدی فراحی شاندیز
آذر ۹۷”

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: