•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

تفتیش منزل دو شهروندبهایی در کاشان

1
424

downloadماموران امنیتی وزارت اطلاعات روز یکشنبه دهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ با مراجعه به منزل دو شهروند بهایی در شهر کاشان ضمن تفتیش منزل وسایل شخصی آنان را توقیف کردند.

به گزارش حقوق بشر بنقل از بهایی نیوز ، منزل امرالله منوچهری و ضیالله الهیان دو شهروند بهایی ساکن شهر کاشان توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت و کتابها، جزوات، عکس های مربوط به آئین بهای، لب تاپ، گوش های موبایل اعضای خانواده و چند حلقه فیلم خصوصی به همراه فلش ها را توقیف کردند. ماموران امنیتی با داشتن حکم تفتیش با عنوان اتهام تبلیغ علیه نظام اقدام به تفتیش منزل دو شهروند بهایی کرده بودند اما در زمان ورود با عنوان اینکه ماموران پست می باشد و نامه به آنها آورده است به منزل شهروندان بهایی ورود کرده بود.

یک منبع مطلع گفت :” برخورد ماموران امنیتی در منزل آقای منوچهری خیلی خشونت آمیز و حتی گاه وحشیانه بود و ماموران رفتار خیلی زشت وبدی با اعضایی خانواده داشتند وتمام خانه آقای منوچهری را جستجو می کردند و بهم می ریختند.”
این منبع مطلع افزود که ماموران گویا هیچ اطلاعی نداشتند که باید به دنبال چه باشند و مدام از طریق تلفن با مسئولین خود در تماس بودند تا تصاویری که درر دستشان بود را پیدا کنند و در نهایت هم دختر خانواده آقای منوچهری را هم تهدید کردند که نباید به پدرتان بگویید زیرا آقای منوچهر در زمان تفتیش منزل در سفر بود.”
طی ماههای اخیر فشار بر شهروندان بهایی از جمله بازداشت، تفتیش منزل، پلمب محل کسب ، منع تحصیل بهائیان از سوی دستگاه امنیتی از جمله وزارت اطلاعاتت جمهوری اسلامی ایران افزایش چشمگیری پیدا کرده است.
هزاران شهروند بهایی پس از انقلاب جمهوری اسلامی ایران به دلیل باورمندبودن به آئین بهایی دچار مشکلات زیادی از جمله نداشتن حقوق شهروندی در ایران شدهه اند.

1 comment

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.