•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

تفهیم اتهام به کمال عبدالهی شهروند پیرانشهری در دادگاه انقلاب ارومیه

0
550

زندان مرکزی ارومیه.jpgکمال عبدالهی شهروند پیرانشهری محبوس در زندان مرکزی ارومیه روز چهارشنبه ۱۰ام مرداد ماه در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی مورد بازپرسی و تفهیم اتهام قرار گرفت.

به گزارش حقوق بشر در ایران، کمال عبدالهی شهروند پیرانشهری محبوس در زندان مرکزی ارومیه که پیشتر در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری بازداشت و پس از سه ماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به بند ۳-۴ عمومی این زندان منتقل شده است روز چهارشنبه هفته گذشته مورخ ۱۰ مرداد ماه ۹۷ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه مورد بازپرسی قرار گرفته است.

یک منبع مطلع در این رابطه به گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت: “آقای عبدالهی در ۱۵ اردیبهشت سال جاری بازداشت و به مدت ۳ ماه در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه بود. ایشان دوشنبه هفته گذشته به بند عمومی زندان ارومیه منتقل شدند و روز چهارشنبه مورخ ۱۰ام مرداد ماه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه مورد بازپرسی قرار گرفتند.”
هر چند که عنوان اتهامی کمال عبدالهی “اقدام علیه امنیت ملی” عنوان شده است ولی کماکان از مصداق های طرح این اتهام اطلاعی در دست نیست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.