•                  
سه شنبه , ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 16

تقلیل محکومیت شش ماه حبس زرتشت احمدی راغب به جریمه نقدی

0
381

18698549_830560103762628_7206885172020853857_n.jpgسرانجام در تاریخ ۴ خرداد ۹۶ شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران ، حکم به محکومیت فعال مدنی زرتشت(( اسماعیل )) احمدی راغب را بوسیله ابلاغ الکترونیکی برای وکیل ایشان محمد مقیمی ارسال نمود .

  به گزارش حقوق بشر در ایران ، زرتشت(( اسماعیل )) احمدی راغب ، در سال ۹۴ پرونده اتهام تبلیغ علیه نظام توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی به جهت فعالیت‌های مدنی و سیاسی ایشان در شعبه یک داگاه انقلاب شهریار گشوده شد ، که همراه جناب محمد مقیمی وکیل برجسته بدادگاه مراجعه نمود و ایشان دفاعیات قانونی و بسیار خوبی از این شهروند فعال حقوق بشر انجام داد . اما قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب شهریار در ان زمان حکم ۶ ماه زندان را برای زرتشت (( اسماعیل)) احمدی راغب صادر کرد . پس از اعتراض ایشان به این حکم و نوشتن لایحه دفاع و اعتراض ، این پرونده به دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع گردید که طی احضار دادگاه آقای احمدی و وکیل ایشان در تاریخ ۲۳ اردیبهشت در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران‌ مراجعه ، وکیل ایشان ، محمد مقیمی 

در این دادگاه نیز دفاع موثر و بسیار خوبی کرد و البته قضات نیک نهادی نیز حضور داشتند . حکم دادگاه تجدیدنظر بطور الکترونیک به محمد مقیمی وکیل آقای احمدی ابلاغ شد ، که حکم ۶ ماه زندان به اتهام تبلیغ علیه نظام‌ از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شهریار ، به ۲ میلیون تومان جزای نقدی تبدیل شد . لازم به ذکر است با توجه به پرونده دیگری که باز هم توسط شکایت نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در شعبه یک دادگاه انقلاب شهریار بازگشایی شد و در ۱۲ خرداد سال جاری آقای احمدی در آن دادگاه محاکمه شدند و حکم ۹ ماه زندان برای ایشان صادر شد ، لایحه اعتراض و تجدیدنظرخواهی را که توسط محمد مقیمی  وکیل آقای احمدی تنظیم شد ، تحویل دفتر شعبه یک دادگاه انقلاب شهریار گردیدیا به دادگاه تجدید نظر استان تهران فرستاده شود . امید به آزادی همه فعالان مدنی و صنفی ، عقیدتی و سیاسی زندانی و گسترش عدالت و حاکمیت راستین قانون در ایران و به امید روزی که شهروندان ایرانی معنی واقعی آگاهی را در معانی کامل درک کنند .

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: