•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

تهدید عبدالله بزرگ زاده بخاطر منتشر شدن گزارش شکنجه وی

0
492

عبدالله بزرگ زاده .jpgچند روز پس از انتشار خبر شکنجه و “اعدام صوری” عبدالله بزرگزاده در اطلاعات سپاه، ماموران این ارگان نامبرده را تهدید به نگهداری بیشتر در زندان کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران کمپین فعالین بلوچ، روز جاری دوشنبه ۱۲ شهریور ماموران اطلاعات سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان با عبدالله بزرگزاده دیدار کردند. در این دیدار فردی که خود را مسئول پرونده معرفی کرده به عبدالله بزرگزاده گفت: قرار بود با قرار وثیقه آزادت کنیم اما بخاطر انتشار گزارشت در شبکه های معاند دیگر به این زودی آزاد نخواهی شد. این مامور اطلاعات سپاه به عبدالله گفت: برادرت حبیب الله سربازی در خارج کشور دارد زندگی خودش را میکند و به فکر تو نیست، هیچ کس هم پیگیر پرونده ات نیست، ما فقط میتوانیم کمکت کنیم، یا باید همان چیزی که ما می گویم عمل کنی و یا باید در زندان بمانی. وی افزوده: “چرا گزارش تهدید همسرت به بازداشت رسانه ای شده؟ چرا موضوع اعدام صوری رسانه ای شده؟ بخاطر همین باید توبیخ بشی، اینجا ما تصمیم گیرنده ایم نه قاضی . عبدالله بزرگ زاده در این دیدار بر بی گناهی خود تاکید کرده و خواستار آزادی زود هنگام و یا برگزاری دادگاه علنی شده است.

گفتنی است، نامبرده در جریان تجمع حمایت از دختران ایرانشهر در تاریخ ۲۷ خرداد سال جاری بازداشت شد.

این تجمع پس از آن شکل گرفت که مولوی طیب از وجود باندی تبهکار که به ۴۱ دختر ایرانشهری تجاوز کردند خبر داد.

تجمع کنندگان خواستار بازداشت تجاوزکاران و بازگرداند امنیت به شهر شده بودند.

لازم به ذکر است کلیه کسانی که در پرونده دختران ایرانشهر بازداشت شدند پس از مدتی آزاد شدند و عبدالله بزرگزاده تنها شخصی است که همچنان در بازداشت نگه داشته شده است.

علت نگهداری عبدالله بزرگ زاده بخاطر ایجاد فشار بر برادرش “حبیب الله بزرگزاده سربازی” مدیر کمپین فعالین بلوچ و سازمان سهاب تلقی شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.