یک شنبه , ۱۹ آذر , ۱۴۰۲
دوشنبه, دسامبر 11

توقیف مقداری چوب جنگلی و بازداشت یک قاچاقچی چوب در لردگان

0
298

حقوق بشر در ایران ـ امروز سه شنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۲، ماموران نیروی انتظامی در شهرستان لردگان، ۵۹۵ کیلوگرم چوب قاچاق را توقیف کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، روز دوشنبه ۱ شهریور ماه ۱۴۰۲، سرهنگ علی تابش‌فرد، فرمانده انتظامی شهرستان لردگان واقع در استان چهار محال و بختیاری، از کشف ۵۹۵ کیلوگرم چوب قاچاق و فرآورده‌های جنگلی در آن شهرستان و از دستگیری یک متهم خبر داد. 

 فرمانده انتظامی شهرستان لردگان در تشریح این خبر گفت:”بنا به گزارش دریافتی مبنی‌بر تهیه چوب جنگلی توسط فردی به هویت معلوم در منزل، مأموران فرماندهی انتظامی بخش فلارد با کسب دستور قضائی به محل اعزام شدند.” 

وی در ادامه افزود:”طی بازرسی از منزل وی مقدار ۵۹۵ کیلو گرم چوب جنگلی (بلوط) کشف و ضبط گردید و در این راستا یک متهم را دستگیر کردند.”

فرمانده انتظامی شهرستان لردگان در پایان افزود:”متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.” 

قطع درختان جنگلی و یا آسیب به پوشش گیاهی، به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست و ناقض کنوانسیون های زیست محیطی است و افراد مذکور باید در روندی منصفانه براساس مفاد، ۹ و ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر در یک دادگاه بی طرف محاکمه شوند. 

در هدف پانزدهم سند ۲۰۳۰ یونسکو که پس از سال ۲۰۱۶ برای اجرای مفاد و اهداف آن در اختیار کشورها قرار گرفته بر حق افراد در برخورداری از محیط زیست و همچنین حفاظت از منابع طبیعی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d