•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

توهین و فحاشی مجدد به حمیدرضا امینی توسط صادق صادقی, افسرنگهبان بند ۸ در حضور رئیس زندان اوین

0
526

روز جاری، حمیدرضا امینی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ سالن ۱۰ زندان اوین، که پیش‌تر از سوی افسر نگهبان بند ۸ زندان اوین که فردی با نام صادق صادقی است “تهدید به انتقال به زندان دیگری” شده‌بود، امروز یکشنبه ۲ در ۱۳۹۷, مجددا در دفتر رئیس زندان اوین, توسط علی چهارمحالی و افسر نگهبان بند ۸ مورد “توهین و فحاشی” و با دستور رئیس زندان از حق تماس تلفنی محروم گردیده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، حمیدرضا امینی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ سالن ۱۰ زندان اوین  که دوره محکومیت ۱۱ ساله  خود را در زندان اوین سپری می‌کند، امروز یک‌شنبه ۲ دی‌ماه، مجددا از سوی صادق صادقی، افسر نگهبان بند ۸ در حضور رئیس زندان اوین مورد “توهین و فحاشی” قرار گرفت و پس از آن بنا به دستور علی چهارمحالی، رئیس این زندان، از تماس تلفنی بطور کامل  محروم شد. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران. “این اهانت‌ها در دفتر علی چهارمحالی, رئیس زندان اوین اتفاق افتاده و  دلیل آن خصومت شخصی افسر نگهبان بند ۸ زندان, صادق صادقی با حمیدرضا امینی است.” این نکته حائز اهمیت است که علی چهارمحالی که از مرداد ماه سال ۱۳۹۵ ریاست زندان اوین را برعهده دارد, از جمله افرادی است که در لیست سیاه سازمانهای بین المللی حقوق بشر, بعنوان ناقض حقوق بشر قرار گرفته  و شناخته شده است.  این منبع مطلع در ادامه  گفت: «روز جاری، حمیدرضا امینی به همراه افسر نگهبان بند۸، برای رسیدگی به وضعیتش به دفتر رئیس زندان که علی چهارمحالی است مراجعه می‌کند که در دفتر رئیس زندان اوین، توسط افسر نگهبان بند, صادق صادقی بنا به دلایل و خصومت شخصی و برای تحت فشار قرار دادن این زندانی سیاسی در بحران روحی مورد اهانت و فحاشی بسیار رکیک قرار گرفت».

این منبع مطلع همچنین افزود: پس از آن، بدون اینکه به حمیدرضا امینی فرصت دفاع داده شود، از دفتر رئیس زندان بیرون انداخته شد و بعد هم به او گفتند که بنا به دستور رئیس زندان اوین این زندانی سیاسی بطور کامل  ممنوع‌التماس شده‌است».

لازم به ذکر است ، پیش از این در شامگاه روز دوشنبه۱۹ آذرماه، حمیدرضا امینی، از سوی افسر نگهبان بند ۸  زندان اوین, فردی بنام: صادق صادقی “مورد فحاشی” و توهین رکیک قرار گرفته‌بود و این زندانی سیاسی با دستور فرد مذکور از حق استفاده از تختخواب نیز محروم و بر روی زمین میخوابد و همچنین“تهدید شده‌بود که به زندان دیگری” منتقل خواهد شد. از جمله دلایل اصلی که صادق صادقی. افسر نگهبان بند ۸ سالن ۱۰ در زندان اوین اقدام به توهین و فحاشی به حمیدرضا امینی نموده است افشاگریهائی است که این زندانی سیاسی از موارد نقض حقوق بشر در این بند از زندان نموده است.

لازم به ذکر است که حقوق بشر در ایران, طی گزارشی خبر فوق را اطلاع رسانی کرده بود.

لازم به ذکر است که حمیدرضا امینی فعال تلگرامی که با نام “آریوبرزن” در شبکه‌های اجتماعی فعال بود، روز ۱۱ مهرماه ۹۷ پس از تشکیل جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

پیش تر بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران درخصوص جزئیات این پرونده گفته‌بود: “در این جلسه دادگاه حمیدرضا امینی به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد”.

از سوی دیگر گزارش شده‌بود که آقای حمیدرضا امینی از بابت اتهام «توهین به مقدسات» پس از تشکیل جلسه دادگاه در مردادماه سال جاری نیز به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

حمیدرضا امینی, فعال نلگرامی که با نام  “آریوبرزن” در فضای مجازی فعالیت می‌کرد، روز ۱۱ آذرماه ۱۳۹۶ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت، اما به دلیل عدم همکاری با وزارت اطلاعات در ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶، به زندان تهران بزرگ مشهور به “فشافویه” منتقل شد و به همین دلیل یک بار دست به اعتصاب غذازده بود و طی وعده مسئولین مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی به اعتصاب غذای خود پایان داد.

با استناد به ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ انسانی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: