جمعه , ۱۰ آذر , ۱۴۰۲
جمعه, دسامبر 1

تکمیلی؛ افزایش تعداد اعدام شدگان ندامتگاه کرج به ۵ زندانی / ۲ اعدام شده در شهرهای دیگر

0
1223

afzayesh-edam-300x191شمار تایید شده زندانیان اعدام شده روز جاری به ۵ زندانی افزایش شد، تعدادی از گزارشات دریافتی از اعدام یک زن علاوه بر این ۵ زندانی حکایت دارد. از سوی دیگر صبح امروز یک زندانی در بندرعباس اعدام شد و یک شهروند بلوچ نیز در زندانی نامشخص روز گذشته به دار آویخته شده است. به گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی شمار تایید شده زندانیان اعدام شده امروز پنج شنبه ۲۵ آذرماه در زندان ندامتگاه مرکزی کرج با اتهامات مربوط به مواد مخدر به ۵ زندانی افزایش یافت، همزمان هرانا گزارشاتی از اعدام یک زن همراه با ۵ زندانی مذکور دریافت کرده است که صحت ادعا کماکان در حال بررسی است.

هویت احراز شده این زندانیان به قرار ذیل میباشد : 

۱- بهزاد لازمی سالن ۴ ندامتگاه مرکزی کرج
۲- سعید فرامرزی سالن ۳۳ ندامتگاه مرکزی کرج / متولد ۱۳۷۲
۳- مهدی کائنی سالن ۳ ندامتگاه مرکزی کرج
۴- فردین سبزی سالن ۲ ندامتگاه مرکزی کرج
۵- مصطفی غلامی از سالن ۵۵ ندامتگاه مرکزی کرج

از سوی دیگر، سازمان حقوق بشر ایران از اعدام یک زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر صبح امروز در بندرعباس خبر داده است.

این زندانی «بهزاد سلیم کرد» فرزند عثمان نام داشت و متولد ۲۴ بهمن ماه ۱۳۵۶ در شهر نقده بود. وی آذر ماه سال ۱۳۹۰ به اتهام حمل و نگهداری ۲ کیلو ماده محرک شیشه و ۲۵۰ گرم تریاک بازداشت و آبان ماه ۱۳۹۱ در شعبه ۲ دادگاه انقلاب بندرعباس از سوی قاضی «ضیایی فر» به اعدام محکوم شد.

«بهزاد سلیم کرد» دو روز قبل جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شد و روز قبل از اعدام موفق به دیدار همسر و دو فرزند خردسالش شده بود.

یکی از بستگان وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «بهزاد ۱۱ سال در کارخانه آجرپزی کار می‌کرد تا اینکه توانستیم خانه‌ای وامدار بخریم. پس از مدتی وی کارش را از دست داد و ۳ ماه بود نتوانستیم قسط آن خانه را بدهیم، رفت کار در بندرعباس.»، «بهزاد پیش از اعدام هنوز هم می‌گفت مواد مال او نبوده، بهزاد را بدبخت کردند او حتی سیگار هم نمی‌کشید و به شدت از مواد بدش می‌آمد ولی باز محکوم شد و اعدامش کردند.»

هم‌چنین، کمپین فعالین بلوچ گزارش داد، حکم اعدام یک شهروند بلوچ با نام «مسعود کرمزهی فرزند قادربخش» روز چهارشنبه ۲۴ آذر (روز گذشته) با اتهامات نامشخص، در زندانی نامشخص اجرا شده است. شایان ذکر است از سرنوشت دیگر زندانیان منتقل شده قزلحصار خبری در دست نیست .

انتقال و اجرای پرتعداد حکم اعدام محکومان مواد مخدر در زندان های مختلف در حالی صورت می‌گیرد که مجلس ایران در هفته های اخیر یک فوریت طرح حذف مجازات اعدام مجرمان مواد مخدر را تصویب کرد. هم‌چنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به ریاست قوه قضائیه از او خواسته بودند اجرای حکم اعدام حدود ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام مرتبط با جرایم مواد مخدر را تا بررسی طرح مورد اشاره متوقف کنند.

edam-shahrvand-balouch-169x300

مسعود کرمزهی شهروند بلوچ اعدام شده 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: