•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

جلسه دادگاه تجدیدنظر داریوش دارابی، فعال مدنی ساکن اراک در قسمت دوم پرونده برگزار خواهد شد

0
338

جلسه دادگاه تجدیدنظر خواهی “داریوش دارابی”, فعال مدنی ساکن اراک که در تجمعات اعتراضی مرداد ماه سالجاری  در تاریخ ۱۱ مرداد ماه توسط اداره اطلاعات سپاه در این شهر بازداشت شده بود, در قسمت دوم پرونده, در تاریخ ۱۶ دیماه برگزار خواهد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۱۶ دی ماه سالجاری جلسه دادگاه تجدید نظر خواهی “داریوش دارابی”, فعال مدنی ساکن اراک، در بخش دوم پرونده ایشان از بابت توهین به آیت الله خمینی و تبلیغ علیه نظام، که پیشتر طی حکمی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب اراک به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم گردیده بود در تاریخ ۱۶ دی ماه سالجاری در دادگاه انقلاب اراک برگزار خواهد شد. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران, داریوش دارابی پیشتر در جریان اعتراضات یازدهم مرداد ماه سالجاری توسط اطلاعات سپاه در اراک بازداشت شده بود. این فعال مدنی پس از سپری کردن دوران بازجوئی و تکمیل پرونده تا زمان برگزاری دادگاه, با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و یک قرار کفالت که شامل فیش حقوقی بود توسط شعبه یک معاونت دادستانی عمومی و انقلاب اراک آزاد شده بود. این منبع مطلع در ادامه گفت, این فعال مدنی با وکالت محمد نجفی وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر سرشناس ساکن شازند در قسمت اول پرونده و در تاریخ ۲۵ شهریور ماه سالجاری با اتهامات دیگری از قبیل اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تظاهرات اعتراضی مرداد ماه سالجاری توسط شعبه۱۰۳دادگاه کیفری۲ این شهرستان به تحمل ۱۸۱ روز حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

لازم به ذکر است, حقوق بشر در ایران پیش از این در تاریخ ۱۷ مهر ماه سالجاری, طی گزارشی از محکومیت این فعال مدنی در قسمت اول پرونده توسط شعبه ۱۰۳ کیفری ۲ اراک اطلاع رسانی کرده بود. همچنین حکم صادره برای این فعال مدنی در قسمت اول پرونده بمدت ۳سال تعلیق شده است. در قسمت دوم پرونده هم به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۷ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اراک به ۶ ماه حبس محکوم گردیده بود.

این منبع مطلع در ادامه گفت؛ دادگاه در قسمت اول پرونده, محکومیت نامبرده را با اتهام اخلال در نظم عمومی که وی محکوم به ۱۸۱روز حبس و ۳۰ ضربه شلاق شده را برحسب حضور و مشارکت این فعال مدنی در تجمعات اعتراضی ۱۱ مرداد ماه سالجاری مبنی قرار داده است.

همچنین حکم صادره در قسمت دوم پرونده که شامل توهین به آیت الله خمینی و فعالیت تبلیغی علیه نظام بوده، که طی آن این فعال مدنی به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم گردیده است، بر حسب فعالیتهای مسالمت آمیز این فعال مدنی در فضای مجازی که شامل تهیه مطالب و و نوشتار و انتشار عکسهائی از مشکلات حقوق بشری در جامعه ایران از جمله انتشار عکسهائی از کودکان کار و یا شهروندانی که در فقر و اعتیاد بدور از توجه مسئولان حکومتی و دولتی زندگی روزانه خود را سپری میکنند بوده است مبنی قرار داده است.

همچنین با توجه به اینکه محمد نجفی وکیل و فعال حقوق بشر در حال سپری کردن دوران محکومیت خود محبوس گردیده است, جلسه تجدید نظر خواهی داریوش دارابی بدون حضور وکیل وی محمد نجفی برگزار خواهد.
گردید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: