•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

جلسه دادگاه تجدیدنظر داوود رضوی, فعال سندیکائی برگزار شد

0
258

روز سه شنبه  ۱۶ بهمن ماه جلسه دادگاه تجدید نظر داوود رضوی از اعضای هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه توسط شعبه شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، جلسه دادگاه تجدیدنظر داود رضوی در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد. این فعال سندیکائی پیش تر با رای شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند. داود رضوی به اتهام  رفتن به سمت پایانه اتوبوس‌های شرکت واحد در میدان آزادی جهت توزیع شیرینی به مناسبت روز کارگر در بهار سال ۱۳۹۳ و نیز حضور وی در اسفندماه ۱۳۹۳ در وزارت کار و رفاه امور اجتماعی برای پیگیری موضوع حداقل دستمزد کارگران برای سال ۹۴ بوده است”. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید این خبر گفت,  محمدصالح نیکبخت وکیل داوود رضوی ضمن رد ادعای دادگاه مبنی بر انتساب اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” از فعالیت‌های سندیکایی داود رضوی دفاع کرده و مشارکت در مراسم روز جهانی کارگر و پیگیری مطالبات کارگری از جمله حق مسکن و حق حداقل دستمزد را امری قانونی دانست و وکیل وی در نهایت از دادگاه برای موکلش درخواست تبرئه کرد. جلسه دادگاه تجدیدنظر داوود رضوی پیشتر در تاریخ ۹ آبان‌ماه در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر به دلیل عدم حضور قاضی به زمانی دیگر موکول شده بود. حقوق بشر در ایران در تاریخ ۶ مردادماه  طی گزارشی از موکول شدن دادگاه تجدید نظر داوود رضوی به آبان ماه اطلاع رسانی کرده بود.

لازم به یادآوری است که داود رضوی در تاریخ ۱۴ مردادماه سال جاری به همراه چهار تن دیگر از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، مقابل تعاونی شرکت واحد تهران، توسط نیروهای پلیس برای ساعاتی نیز بازداشت شده بودند.

داوود رضوی پیشتر به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس محکوم شده بود. در حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران علیه داوود رضوی، اساس اتهام او «برگزاری تجمعات به بهانه‌های مختلف از جمله روز جهانی کارگر و حداقل دستمزد کارگران» و تهیه و انتشار عکس از این تجمعات که دادگاه آن را «خوراک تبلیغاتی ضد انقلاب» نامیده، عنوان شده بود.

سازمان عفو بین الملل سال گذشته خواهان لغو فوری حکم داوود رضوی و ابراهیم مددی و به رسمیت شناخته شدن حق کارگران برای تشکیل و عضویت در اتحادیه‌های صنفی مستقل شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: