•                  
سه شنبه , ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

جلسه محاکمه نعمت احمدی، وکیل دادگستری برگزار خواهد شد

0
706

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۹ دادگاه کیفری ۱ تهران، با ارسال ابلاغیه ای کتبی، نعمت احمدی، وکیل دادگستری را برای حضور در جلسه دادرسی فراخواند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده نعمت احمدی، وکیل دادگستری، در شعبه ۹ دادگاه کیفری ۱ تهران به ریاست محمدرضا محمدی کشکولی، با اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی برگزار خواهد شد. این پرونده مربوط به مصاحبه و ابراز نظر این وکیل دادگستری در مصاحبه با روزنامه آرمان بوده که پس از آن سازمان بازرسی کل کشور از نعمت احمدی با اتهام نشر اکاذیب اعلام جرم کرد. 

نعمت احمدی، در تشریح این خبر گفت: “من در مصاحبه‌ای با روزنامه آرمان مطالبی را مطرح کردم که سازمان بازرسی کل کشور علیه من شکایت کرد و آن را یک نقد اصلاح گرایانه و در قالب جرم سیاسی دانست و برابر ماده یک و دو قانون جرم سیاسی کیفرخواست برایم صادر شد و جلسه دادگاه در ۱۸ آبان ماه سال جاری تشکیل خواهد شد و جزو نخستین دادگاههای جرم سیاسی است.”

این وکیل دادگستری در ادامه افزود:”در همان زمان اخباری پخش شده بود و افرادی هم در جاهایی بازداشت شدند و بنده اشاره‌ای هم به نهادهای نظارتی کردم که چطور می‌شود یک موضوع به صورت کلی در یک نهاد و سازمان پیش بیاید و فساد تا این مرحله پیش برود؛ مانند آقای طبری که ۲۰ سال در کنار رئیس قوه بود؛ مگر امکان دارد؟ مگر امکان پذیر است نهادهای ناظر توجه نکنند. مگر می شود در بانک‌ها فردی ۱۲ هزار میلیارد معوقه بانکی داشته باشد؟ در صورتی که برای اخذ وام ازدواج ده‌ها سند و مدرک باید ارائه شود یا موسسات مالی آنقدر گسترش پیدا می‌کنند که در کشور نهادینه شده اند. من می گویم نظارت‌ها کجا رفته و آن را نقد کردم که به عنوان اتهام نشر اکاذیب دانسته شد.”

اتهام منتسب شده به نعمت احمدی در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده، ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هاقاضی محمدی کشکولیقاضی محمدرضا محمدی کشکولیمحمدرضا محمدی کشکولیمحاکمهمحاکمه شهروندانمحاکمه شهروندان در ایراننشر اکاذیبنشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومینشر اکاذیب در فضای رسانه اینعمت احمدینعمت احمدی وکیل پایه یک دادگستریوکلای مدافعوکلای حقوق بشروکلای حقوق بشریوکلای حقوق بشری در ایرانوکلای دادگستریوکلای دادگستری در ایرانوکلای دادگستری در جمهوری اسلامیوکیلوکیل مدافعوکیل پایه یکوکیل دادگستریوکیل دادگستری نعمت احمدیوکیل دادسگتریکانون وکلای دادگستریاتهام نشر اکاذیببازداشت و سرکوب آزادی بیاندادگاه کیفریدادگاه کیفری ۱دادگاه کیفری ۲دادگاه کیفری استان تهراندادگاه کیفری دودادگاه کیفری صدور حکمدادگاه کیفری۲سرکوب وکلای دادگستر یسرکوب وکلای دادگستریسرکوب وکلای دادگستری در ایرانسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایارنسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی عقیده در ایرانشعبه دادگاه کیفری دو تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: