سه شنبه , ۰۸ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 28

حامیان “مادران پارک لاله” این بار با خواسته “آزادی زندانیان بهایی” گرد هم خواهند آمد

0
444

bahainewslondon2.jpgحامیان”مادران پارک لاله” در شهر لندن در کشور بریتانیا این بار با شعار «زندانیان بهایی در ایران را آزاد کنید» گرد هم آمده و به زندانی بودن بهائیان در ایران اعتراض خواهند کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از وبسایت حامیان مادران پارک لاله که یک گروه حقوق بشری در خارج از کشور می باشد در تاریخ شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۴۳۹۶ مقابل ساختمال ناشنال آرت گالری لندن جمع خواهند شد و نسبت به آزار و اذیت علیه شهروندان بهایی اعتراض خواهند کرد. به گفته این وبسایت «پس از پیروی انقلاب ، بهاییان در ایران از تحصیل و کار در اماکن دولتی منع شدند حکومت ایران مذهب بهاییت را به رسمیت نمی شناسد.تعداد زیادی از بهاییان در

سه دهه اخیر بازداشت، زندان و یا اعدام شده اند.این زندانیان سالهاست به اتهاماتی در زندان اند که طبق هیچ معیار شناخته شده بین المللی جرم محسوب نمی شود».
حامیان “مادران پارک لاله” خود را گروهی جهت دستیابی به حقوق بشر و حقوق شهروندی و همچنین خواهان آزادی زندانیان سیاسی وعقیدتی به همراه فعالیت مدنی دیگر از جمله مبارزه با اعدام در ایران مطرح می کنند و فعالیت خود را انجام میدهند.

“مادران پارک لاله و یا مادران عزادار” برخی از فعالان حقوق زنان، مادرانی که فرزندانشان را در تجمعات اعتراضی اخیر از دست داده اند و زنان معترض به وقایع پس از انتخابات هستند که هر شنبه به نشانه اعتراض به کشته شدن معترضان در ناآرامی های اخیر، در پارک لاله تهران تجمع می کنند و حامیان مادران پارک لاله نیز از جمله فعالین حقوق بشر در خارج از کشور می باشند که طی سالهای اخیر اعتراضات متعددی را نسبت به تبعیض و عدم رعایت موازین حقوق بشر در ایران انجام داده اند.
شهروندان بهایی در ایران به دلیل باورمند بودن به آئین بهایی دچار مشکلات عدیده ی از جمله محروم از حقوق شهروندی می باشند .
بیش از دویست تن از بهائیان به دلیل بهایی بودن و عدم ترک آئین بهایی در ایران پس از انقلاب جمهوری اسلامی اعدام شدند و هزاران بهایی دیگر زندانی و یا دچار مشکلات و تبعیضات بسیاری از جمله محروم از تحصیل، منع فعالیت کاری، مصادره اموال، منع دفن و دیگر موارد نقض حقوق شهروندی شده اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.