جمعه , ۰۴ فروردین , ۱۴۰۲
جمعه, مارس 24

خودداری مسئولان از دریافت نامه اعتصاب غذای بهنام موسیوند؛ محرومیت از حق درمان و رسیدگی پزشکی

0
496

بهنام-موسیوند-1.jpgبهنام موسیوند، زندانی سیاسی که در حمایت از آرش صادقی چهارمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشته است، به دلیل خودداری مسئولان از دریافت نامه اعتصاب غذای وی، از حق رسیدگی درمانی محروم می باشد. به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، بهنام موسیوند، زندانی سیاسی، در اعتراض به عدم پاسخ گویی مسئولان به درخواست آرش صادقی و بی توجهی به وضعیت این زندانی سیاسی در اعتصاب غذا، از روز شنبه سیزدهم آذرماه در اعتصاب غذای تر به سر می برد. این درحالی است که مسئولین از دریافت نامه اعتصاب غذای وی خودداری کرده و امکان مراجعه به بهداری و استفاده از امکانات درمانی و معاینات روزانه از او سلب شده است. شایان ذکر است، آرش صادقی که در اعتراض به نقض مکرر قانون در پرونده خود و همسرش، گلرخ ایرایی، از روز دوشنبه سوم آبان‌ماه، اقدام به اعتصاب غذا کرده است، هم اکنون در چهل و پنجمین روز اعتصاب، در وضعیت وخیم جسمانی قرار دارد.

بهنام موسیوند، فعال مدنی، در پانزدهم شهریورماه سال ۱۳۹۳ در محل کار خود بازداشت و پس از مدتی با تبدیل قرار بازداشت آزاد شد. وی سپس از سوی شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، در طی حکمی که ۳۱ مردادماه سال ۱۳۹۴ ابلاغ شد، به ۱۸ ماه حبس محکوم‌ گردید. این حکم در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، به ریاست قاضی پورعرب به سه سال حبس تعزیری تغییر پیدا کرد.

این فعال مدنی ۲۴ خردادماه سال ۱۳۹۵ جهت تحمل سه سال حبس خود، به زندان اوین مراجعه کرد و در تاریخ ۲۶ خردادماه، از قرنطینه بند ۴ به بند ۸ زندان اوین انتقال یافت.

وی در مهرماه سال جاری از بند هشت اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.