دوشنبه , ۲۹ اسفند , ۱۴۰۱
دوشنبه, مارس 20

خودداری مسئولین قضایی از صدور مرخصی و آزادی مشروط برای نوید کامران

0
537

نوید-کامران-copy-765x510.jpgنوید کامران، زندانی سیاسی محبوس در بند هشت زندان اوین، علیرغم دارا بودن شرایط لازم برای اخذ مرخصی و یا دریافت آزادی مشروط، هم چنان در زندان اوین نگهداری می‌شود.

به گزارش حقوق بشر در ایران، مسئولین قضایی، از صدور مرخصی و آزادی مشروط برای نوید کامران خودداری می‌کنند؛ این در حالی است که این زندانی سیاسی از شرایط لازم برای اخذ این حقوق قانونی را دارا است. گفتنی است که نوید کامران که از مشکلات اعصاب حسی و حرکتی در پای راست و دست راست خود رنج می‌برد و شرایط زندان وضعیت بیماری وی را وخیم‌تر ساخته است. لازم به یادآوری است، مأموران امنیتی در روز سه شنبه سیزدهم مهرماه، با مراجعه به محل کار این فعال مدنی، وی را جهت اجرای حکم یک سال حبس تعزیری بازداشت کردند.

نوید کامران، به همراه آرش صادقی، گلرخ ایرایی (همسر آرش صادقی) و بهنام موسیوند روز ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ در مغازه لوازم‌التحریرفروشی در خیابان آذربایجان تهران توسط مأموران قرارگاه ٍثارالله اطلاعات بازداشت و چهار روز بعد در تاریخ ۱۹ شهریورماه آن با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

طی حکم دادگاه انقلاب، آرش صادقی به ۱۹ سال حبس، همسرش خانم گلرخ ایرایی به شش سال حبس و نوید کامران به یک سال حبس محکوم شدند. پس‌ازآن وکلای آنها به درخواست تجدیدنظر دادند اما دادگاه تجدیدنظر در تاریخ اول دی‌ماه ۱۳۹۴ همه حکم‌ها را عیناً تأیید کرد.

نوید کامران پیش‌ازاین در جریان حوادث انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت شد و به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی به ۳۳ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی محکوم شد. نوید کامران یکی از امضاء کنندگان “شهادت‌نامه ۶۴ زندانی سیاسی درباره چگونگی جانباختن هدی صابر” در آن زمان بود. او در سال ۱۳۹۰ با سپری کردن حکم خود آزاد شد.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.