•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

دادگاه تجدید نظر برزان محمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ بزودی برگزار میشود

0
330

۶ اسفند ماه سالجاری, جلسه  رسیدگی به اتهامات برزان محمدی زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ در دادگاه تجدید نظر در تاریخ ۶ اسفندماه و در محل شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، برزان محمدی, زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ در تاریخ ۶ اسفند ماه سالجاری توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران مورد محاکمه قرار خواهد گرفت. برزان محمدی در  تاریخ ۱۲ مرداد ماه سالجاری و در جریان اعتراضات سراسری مردادماه امسال  بازداشت و ضمن انتقال به زندان تهران بزرگ  در دادگاه بدوی با اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” جمعاً به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. وی در حال حاضر در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ محبوس میباشد.  لازم به ذکر است که برزان محمدی ۴۱ ساله و اهل سروآباد کردستان، در آبان ماه سال جاری و در دادگاه بدوی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. همچنین گزارش شده که آقای محمدی در زمان رسیدگی به پرونده و مراحل دادرسی خود از حق داشتن وکیل محروم مانده است.  حقوق بشر در ایران پیش از این و طی گزارشی با تیتر لیست اسامی و آخرین وضعیت تعدادی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ به بررسی وضعیت این زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ نیز پرداخته بود.

تظاهرات سراسری مرداد ۱۳۹۷ ایران مجموعه تظاهراتی است که از سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ در بحبوحهٔ افزایش قیمت طلا و نیز رشد شتابان قیمت سکه و کاهش شدید ارزش ریال در برابر دلار شروع شد و از شهرک صنعتی شاهپور جدید اصفهان و کرج به نقاط دیگری گسترش یافت. تظاهرات به سرعت فراگیر شد و از اصفهان و مناطق مختلف کرج به شیراز، رشت، تهران، قزوین، زنجان، ساری و در روز سوم به مشهد، کرمانشاه، همدان و قرچک نیز گسترش پیدا کرد و در روز چهارم اهواز و ارومیه و قم و تنکابن به تظاهرات پیوستند.

در این دور از اعتراضات علاوه بر صدها بازداشت شده، دست کم یک تن کشته و تعداد پرشماری از معترضان نیز زخمی شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: