•                  
یک شنبه , ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰
یکشنبه, آگوست 1

دادگاه دو زندانی سیاسی در سراوان برگزار شد

0
246

امادالیدیدن.PNGصبح روز سه شنبه ۱۰ بهمن دادگاه دو زندانی سیاسی زندان سراوان به نامهای عمادالدین ملازهی و یعقوب جهانی در این شهر برگزار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین فعالین بلوچ، صبح روز سه شنبه ۱۰ بهمن دادگاه دو زندانی سیاسی زندان سراوان در این شهر برگزار شد. پرونده این دو زندانی در شعبه دادرسی توسط قاضی صادقی برگزار شد. این دو زندانی آخرین دفاعیات را بدون داشتن وکیل بیان کرده و کلیه اتهامات را رد کرده و از شکنجه شدن در بازداشتگاه وزارت اطلاعات خبر دادند. این دو زندانی به “کشته شدن بیگناه” برادر یعقوب جهانی به نام خلیل جهانی توسط ماموران امنیتی لباس شخصی در هنگام بازداشتشان اعتراض کردند. یک منبع آگاه گفت: “آشفتگی زیادی در رسیدگی به پرونده عماد هست، جوری که حتی روز گذشته قبل برگزاری دادگاه خانواده ها را خواسته و گفتند سه میلیارد وثیقه بگذارید ما هر دو نفر را ازاد میکنیم، و از طرفی امروز دادگاه تشکیل شده است.”

وی افزود: “هیچ اتهام مشخصی در موردشان وجود ندارند، هر بار به یک گروهی وصلشان میکنند و چون نمیتوانند اثبات کنند ، به نحوی میخواهند براایشان حکم صادر کنند که بازداشت و کشته شدن یک نفر در هنگم بازداشت رو توجیه کنند.”

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: