•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

دادگاه چهار شهروند بهایی در اصفهان برگزار شد

0
700

a0e2fbcdd218693394d187e767c5271e_S (1)صبح امروز در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ جلسه دادگاه یگانه آگاهی، ارشیا روحانی، پروین نیک آیین و ادیب جانمیان در دادگاه انقلاب اصفهان برگزار شد.

گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از بهایی نیوز ، دادگاه چهار شهروندبهایی ساکن اصفهان از ساعت ۹ صبح تا ظهر به طول انجامید که این شهروندان ایرانی به اتهاماتی همچون تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهایی در شعبه ۱ دادگاه انقلاب اسلامی متهم شدند . به گفته یک منبع مطلع روند دادگاه کاملا قانونی برگزار شد و وکیل شهروندان بهایی لایحه خود را تقدیم دادگاه نمود و شعبه ۱ دادگاه انقلاب اعلام کرد که ظرف ده روز آینده حکم چهار شهروند بهایی صادر خواهد شد.
به گفته این منبع مطلع در کیفرخواست چهار شهروند بهایی که صبح امروز دادگاهی شدند موارد زیر عنوان شده بود.

۱-شکیل و اداره جلسات غیرقانونی معاند با نظام
۲-عضویت فعال در تشکیلات و جلسات سازمان یافته
۳- فعالیت موثر تبلیغی
۴-اباحه گری و ترویج افکار ضد فرهنگی
۵-تولید،توزیع،تکثیراثارسمعی و بصری غیرمجاز
۶-تحریک و ترغیب افراد مسلمان

پیشتر در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ این شهروندان بهایی پس از آنکه با قرار وثیقه آزاد شده بودند در دادگاه دوم به اتهام عضویت در تشکیلات و گروهک غیرقانونی بهایی به منظور اقدام علیه امنیت ملی متهم و قرار وثیقه آنان افزایش یافت.
یگانه آگاهی، ارشیا روحانی، پروین نیک آیین و ادیب جانمیان پس از بازداشت جمعا به یک میلیارد تومان قرار وثیقه از زندان اصفهان آزاد شدند که در تاریخ شهریور ۹۵ پس از تفهیم اتهام جدید هر کدام به ۳۰۰ میلیون تومان قرار وثیقه آزاد شدند که هم اکنون چهار شهروند بهایی جمعا با یک میلیارد و دویست میلیون تومان وثیقه آزاد می باشند.

پیشتر در تاریخ ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۹۴ این چهار شهروند بهایی به همراه ۱۵ بهایی دیگر در شهرهای اصفهان، تهران و مشهد توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از مدتی بازجویی با قرار وثیقه آزاد شدند.

وحید کرمی، زرین آقابابایی و کیوان نیک آئین دیگر شهروندان بهایی ساکن اصفهان بودند که همزمان با دیگر شهروندان بهایی در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۴ بازداشت شدند اما همچنان دادگاه این شهروندان بهایی برگزار نشده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.