•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, نوامبر 29

درخواست اعاده دادرسی محمد ثلاث پذیرفته شد (( این خبر اصلاحیه دارد ))

0
493

محمد ثلاثزینب طاهری وکیل مدافع محمد ثلاث از پذیرفته شدن درخواست اعاده دادرسی موکلش در شعبه ۳۵ دیوان عالی کشور خبر داده است.

به  گزارش  حقوق  بشر  در ایران , زینب طاهری وکیل  محمد یاور ثلاث ضمن  اعلام  این خبر گزارش داده است که لایحه تکمیلی در رابطه با این پرونده به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد. محمد ثلاث از دراویش گنابادی به اتهام قتل سه تن از ماموران نیروی انتظامی در جریان تظاهرات اعتراضی خیابان پاسداران محاکمه و به سه بار قصاص محکوم شده است. محمد ثلاث متهم شده که با راندن اتوبوس به سمت گروهی از ماموران نیروی انتظامی سبب مرگ سه نفر از آنان شده است. آقای ثلاث در دفاعیات خود هرگز اتهام انجام قتل عامدانه را نپذیرفته است و به گفته وکیلش بعلت دریافت ضربات متعدد در ناحیه سر، وی در حالت طبیعی نبوده است. حکم سه بار قصاص علیه محمد ثلاث در حالی در آخرین روزهای سال ۹۶ تایید شد که محمد ثلاث اتهام قتل عمد را رد کرده بود. قوه قضائیه مدعی شده است که محمد ثالث با اتوبوس نیروهای انتظامی را زیر گرفته است. این در حالی است که وکیل وی و همینطور خود محمد ثالث این ادعا را رد کردند.

زینب طاهری پیش تر ضمن اعلام خبر درخواست اعاده دادرسی در پرونده محمد ثلاث اعلام کرده بود  «موکل ایشان را تا سر حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار داده اند و آقای ثلاث را مجبور به اعتراف علیه خود کردند.»

تجمع اعتراضی دراویش گنابادی، در اواخر بهمن و اسفندماه ۱۳۹۶، در منطقه پاسداران تهران، در اعتراض به بازداشت نعمت‌الله ریاحی، از دراویش گنابادی ساکن شهرکرد که روز ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ از سوی مأموران امنیتی در تهران بازادشت شده بود صورت گرفت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.