•                  
چهارشنبه , ۰۴ خرداد , ۱۴۰۱
چهارشنبه, می 25

درخواست شمار کثیری از فعالین صنفی برای آزادی محسن عمرانی، معلم دربند

0
241

mohsen-omrani-765x510.jpgبیش از ۱۲۰۰ معلم و فعال صنفی با امضای یک نامه خواستار آزادی محسن عمرانی، معلم دربند، شدند. محسن عمرانی به خاطر فعالیت های صنفی و آموزشی به یک سال زندان محکوم شده و از ۱۳ اردیبهشت ۹۶ در زندان بوشهر است.

متن این نامه که از سوی کانون صنفی معلمان ایران منتشر شده است، در پی می آید:

«آقای عمرانی با طرح اتهامات واهی در دادگاه بدوی به شش سال حبس محکوم شد که با پیگیری وکلای پرونده آقای امیر رئیسیان و آقای حسین تاج در دادگاه تجدید نظر حکم وی به یک سال حبس تعزیری و دو سال انفصال از خدمت کاهش یافت. ما به عنوان جمعی از معلمان عدالتخواه به محکومیت قضایی فعالان صنفی و مدنی معترضیم. ما باور داریم نگاه امنیتی باید از روی فعالیت های صنفی برداشته شود و تشکل یابی مستقل به رسمیت شناخته شود و در همین راستا محسن عمرانی بدون قید و شرط آزاد گردد.

در همین جا از پیگیری وکلای پرونده و نگاه انسانی و حقوق بشری و تلاش های بدون چشمداشت آنان تشکر و قدردانی می کنیم؛ و از کانون های صنفی معلمان و شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان می خواهیم بدون مصلحت اندیشی از حقوق فعالان صنفی دفاع نمایند. از نظر ما هر معلمی که برای بهبود ساختار آموزشی و وضعیت معیشت معلمان تلاش می کند باید مورد حمایت همه جانبه‌ی تشکل ها و فعالان صنفی قرار گیرد؛ به‌خصوص معلمانی که در شهرستان ها از ناحیه حراست ها و نهادهای امنیتی مورد تعقیب و آزار و اذیتِ مضاعف قرار می گیرند.

ما امضاکنندگان این بیانیه به‌عنوان جمعی از فعالان صنفی اعلام می کنیم زندانی کردن امثال محسن عمرانی در اراده ی ما در پیگیری مطالبات صنفی و آموزشی ما خللی ایجاد نخواهد کرد و ما بیش از پیش بر یک زندگی شرافتمندانه برای همه از جمله معلمان و همچنین آموزش باکیفیت و برابر و فارغ از مناسبات پولی تاکید داریم و در این مسیر از تمام ظرفیت های مدنی و قانونی و برحق خود برای تحقق مطالبات و برداشته شدن نگاه امنیتی از فعالیت صنفی و آزادی معلمان دربند به‌خصوص همکار دربندمان، محسن عمرانی استفاده خواهیم کرد.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: