•                  
یک شنبه , ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰
یکشنبه, آگوست 1

درخواست وکیل مدافع «محمدرضا حدادی» از رییس قوه قضاییه

0
216

محمدرضاوکیل‌مدافع محمدرضا حدادی با اشاره به پرونده «محمدرضا حدادی» گفت که می طلبد تا ریاست قوه قضاییه در راستای ماده ۴٧٧ قانون آیین دادرسی کیفری از اختیارات خود برای اعاده دادرسی این پرونده به دیوان عالی کشور دستور رسیدگی مجدد بدهد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا ، حسین احمدی‌نیاز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه موکلم به دلیل شرایط جسمانی و وضعیت گوارشی برای چندمین بار به بیمارستان نمازی شیراز انتقال پیدا کرده است، گفت: “خانواده موکلم مدتی است نتوانسته‌اند محمدرضا را ملاقات کنند”. احمدی‌نیاز با اشاره به ماده ۵۰۲ قانون آیین دادرسی کیفری مبنی «هرگاه محکومٌ‌علیه به بیماری جسمی یا روانی مبتلا باشد و اجرای مجازات موجب تشدید بیماری و یا تأخیر در بهبودی وی شود، قاضی اجرای احکام کیفری با کسب نظر پزشکی قانونی تا زمان بهبودی، اجرای مجازات را به تعویق می‌اندازد. چنانچه در جرائم تعزیری امیدی به بهبودی بیمار نباشد، قاضی اجرای احکام کیفری، پس از احراز بیماری محکومٌ‌علیه و مانع بودن آن برای اعمال مجازات، با ذکر دلیل، پرونده را برای تبدیل به مجازات مناسب دیگر با در نظر گرفتن نوع بیماری و مجازات به مرجع صادرکننده رأی قطعی ارسال می‌کند.» گفت: “این وضعیت موجب توقف اجرای حکم موکلم می‌شود”.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: “اگر چه قبلا رییس قوه قضاییه اجرای حکم موکل را متوقف کرده است اما می طلبد تا ریاست محترم قوه قضاییه در راستای ماده ۴٧٧ قانون آیین دادرسی کیفری از اختیارات خود برای اعاده دادرسی این پرونده به دیوان عالی کشور دستور رسیدگی مجدد را بدهد؛ زیرا واقعیت این است که محمدرضا از ایام کودکی در زندان بوده و زیر تیغ قصاص قرار داشته و این ١٣ سال موجبات بروز بیماری های شدید روانی و جسمی در وی شده است”.

بر اساس این گزارش، احمدی نیاز خرداد ماه سال ۹۵ به ایسنا گفته بود که موکلش در سن ۱۵ سالگی در کازرون مرتکب قتل شده و تا به امروز که ۲۷ سال دارد، در زندان عادل آباد شیراز محبوس است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: