•                  
چهارشنبه , ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰
چهارشنبه, آگوست 4

درگیری شدید نیروهای امنیتی با دراویش در تهران ، بازداشت محمد ثلاث / گزارش صوتی

5
411

photo_2018-02-20_00-40-37نیروهای امنیتی در تهران اقدام به گشودن آتش بروی شهروندان نمودند .

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از یک منبع مطلع امروز و در حدود ساعتی پیش دراویش طریقت نعمت الهی گنابادی در حرکتی اعتراضی اقدام به تجمع اعتراضی در مقابل کلانتری ۱۰۲ که در خیابان پاسداران تهران واقع شده است کرده اند که با توجه به خواست آنها که آزادی بدون قید و شرط یکی از دراویش به نام نعمت الله ریاحی که صبح روز یکشنبه مورخ ۲۹ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود و به کلانتری ۱۰۶ نامجو تهران منتقل شده بود  هستند .  با توجه به گزارشات دریافتی شدت درگیری به قدری زیاد میباشد که نیروهای امنیتی از گاز اشک آور و همچنین استفاده از تیر هوایی را در دستور کار خود قرار داده اند . در ادامه نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی با محاصره محل زندگی قطب دراویش که در گلستان هفتم پاسداران تهران میباشد درگیری را به سمت آن محل کشانده اند و شهروندان معترض را در آن محل مورد ضرب و شتم قرار داده اند . 

بنا به اطلاع یک منبع موصغ محمد ثلاث یکی از دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی مورد ضرب و شتم و بازداشت نیروهای امنیتی قرار گرفته است .

گزارشهای دریافتی حاکی از آن است که دراویش در فراخوانی خواهان عظیمت دراویش دیگر به جمع تجمع کنندگان هستند . همکاری دیگر شهروندان با دروایش گنابادی و یاری رساندن به این اقلیت مظلوم، باعث کلافگی و سردرگمی مأموران امنیتی و خشم آنان شده است . نگرانیهایی از بازداشت نور علی تابنده قطب دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی نیز وجود دارد که با توجه به شدت درگیریها و افزایش فشارها بر دراویش میتواند به عنوان یک ابزار مورد استناد نیروهای امنیتی نیز باشد . در صورت بازداشت نورعلی تابنده تعدادی از دراویش نیز اقدا به آغشته نمودن خود به بنزین نموده  و اعلام نموده اند که در صورت بازداشت آقای نور علی تابنده آنها نیز خود را به آتش میکشند .

در بخشهایی از پاسداران که به گلستان هفتم منتهی می‌شود دراویشی که قصد پیوستن به یاران محاصره شده خود در این خیابان را دارند درگیری شدیدی صورت گرفته و به گفته شاهدان عینی در صورت ادامه یافتن مقاومت دراویش، محاصره نقاط دیگر پاسداران شکسته خواهد شد.

5 comments

  1. زینب طاهری وکیل دادگستری به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد – آزادی انتخاب 24 می, 2018 at 13:03 پاسخ

    […] تجمع اعتراضی دراویش گنابادی، در اواخر بهمن و اسفندماه ۱۳۹۶، در منطقه پاسداران تهران، در اعتراض به بازداشت نعمت‌الله ریاحی، از دراویش گنابادی ساکن شهرکرد که روز ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ از سوی مأموران امنیتی در تهران بازادشت شده بود صورت گرفت. […]

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: