•                  
یک شنبه , ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
یکشنبه, سپتامبر 19

در همراهی با دراویش زندانی ؛ یک زندانی غیردرویش از حضور در جلسه دادگاه انقلاب امتناع کرد

0
247

1یکی از بازداشت شدگان غیر درویش که در حادثه گلستان هفتم  توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود از حضور در جلسه دادگاه امتناع کرد .

به گزارش حقوق بشر در ایران , حیدر تیموری از افراد غیردرویش که در جریان گلستان هفتم بازداشت و به‌شدت با ضربات باتوم مورد شکنجه و آزار جسمی قرار گرفته، در همراهی با درویشان زندانی محبوس در زندان تهران بزرگ از حضور در جلسه محاکمه دادگاه انقلاب خودداری کرد. این زندانی که متهم به اقدام علیه امنیت ملی است، اعتراض به عدم دادرسی عادلانه و منصفانه و همراهی با درویشان زندانی را دلیل عدم حضور عنوان کرده است. آقای تیموری ازجمله متحصنین در تیپ سه زندان است که از هفته‌ی گذشته در اعتراض به نقض گسترده حقوق درویشان دست به تحصن زده‌اند. همچنین زنان درویش محبوس در زندان قرچک که در روز چهارشنبه مورخ ۲۶ خرداد ماه توسط گارد زندان مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته اند به دلیل نقض گسترده حقوق خود دست به اعتصاب غذا زده اند . تجمع اعتراضی دراویش گنابادی در روز ۳۰ بهمنسال گذشته در اطراف خانه نورعلی تابنده، قطب این سلسله، با دخالت نیروهای امنیتی و لباس‌شخصی‌های موتورسوار به خشونت کشیده شد. بر اساس گزارش‌ها، ۵۰۰ درویش در این درگیری‌ها بازداشت شدند که ۳۶۰ نفر از آنان زندانی هستند.

محمد راجی، از دراویش گنابادی بازداشت‌شده در درگیری‌های خیابان پاسداران، در اسفند ماه ۹۶ و چند روز پس از بازداشت فوتکرد.

پس از صدور حکم اعدام درویش محمد ثلاث و رفتار سبعانه‌ی مسئولین زندان متعفن قرچک با درویشان بی‌گناه زن زندانی که پس از ماجرای گلستان هفتم با پیکرهای به‌شدت زخمی و خونین دستگیر و روانه‌ی زندان قرچک شدند، درویشان زندانی در زندان تهران بزرگ دست به تحصن زدند 

محمد ثلاث، درویش زندانی نیز که متهم به زیر گرفتن سه مأمور نیروی انتظامی و قتل آنان بود، صبح روز دوشنبه ۲۸ خرداد اعدام شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: