•                  
چهارشنبه , ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰
چهارشنبه, آگوست 4

دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

0
246

632992-protests-13847468211-300x191.jpgطی روزهای گذشته، تعدادی از کارگران اخراجی حراست نفت، تعدادی از مادران ایرانی که با مردان خارجی ازدواج کردند، بدلیل مشکلاتی هویتی فرزندان خود و شماری از کشاورزان ورزنه اصفهان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کبناخبر مورخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۶، تعدادی از کارگران اخراجی حراست نفت در جلوی درواز ورودی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تجمع کردند. یکی ازکارگران اخراجی به کبنانیوز گفت: “حق ما در لیست تایید شده آقای وزیر نادیده و ضایع شده است”. وی عنوان کرد: “در سفر بیژن زنگنه وزیر نفت به شهرستان گچساران مجوز جذب ۱۴۳ نفر در حراست نفت صادر شد”. کارگر اخراجی افزود: “از این تعداد فقط ۶۷ نفر کارگر دارای کارکرد و سابقه پرداخت بیمه در حراست نفت گچساران را دارند”.

وی در ادامه عنوان کرد: “متاسفانه مسئولان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در عین ناباوری کارگرانی را که دارای سابقه کار و پرداخت بیمه در حراست نفت داشتند را از لیست تایید شده آقای وزیر حذف و نورچشمی های خود را که حتی یک روز کارکرد و بیمه ندارند را به لیست اضافه کرده اند”.

کارگران اخراجی در پایان اظهار کردند: “کدام مسئول پاسخگویی تبعیض و بی عدالتی و اجحاف نسبت به کارگران اخراجی حراست نفت می باشد؟”

گفتنی است: “پایگاه خبری کبنانیوز حق پاسخگویی مسئولان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نسبت به این موضوع را محفوظ میدارد”.

تجمع مادران ایرانی بدلیل مشکلاتی هویتی فرزندان
به گزارش انصاف نیوز مورخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، حمید انوری، خبرنگار انصاف نیوز: “روز پنجشنبه تعدادی از زنان ایرانی که با مردان خارجی ازدواج کردند، بدلیل مشکلات ناشی از نداشتن تابعیت فرزندانشان با مشکلات هویتی و اجتماعی زیادی مواجه شده‌اند، در مقابل مجلس تجمع و شعار «تابعیت، شناسنامه حق فرزندان ماست» سر دادند و خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند”.

«ابوالفضل ابوترابی»، دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان این که با توجه به تعطیلی مجلس، این حضور تاثیری نداشت، به انصاف نیوز گفت: “طرح [­اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی] را داده‌ایم و مشکلات و مسایل آن در کارگروه خاصی مرتفع شده است و منتظر نظر نهایی کمیسیون قضایی مجلس هستیم”.

او افزود: “لذا از مردمی که در این ماجرا دخیل هستند، می‌خواهیم که با آقای ملک شاهی رییس کمیسیون دیداری داشته باشند تا از نزدیک مشکلاتشان را با ایشان بیان کنند و نیازی به تجمع نیست”.

ابوترابی در پاسخ به این پرسش که « با توجه به اینکه شورای نگهبان به دلیل بار مالی آن را رد کرده بود، تصویب نهایی که این طرح چه زمانی انجام می‌شود؟»، گفت: “در طرح جدیدی که آوردم، سعی شده تا ایرادات شواری نگهبان برطرف شود و این موضوع در دستور کار کمیسیون است و باید وارد جزییات شوند تا در این رابطه تصمیم بگیرند”.

او درباره‌ی این که «آیا کمیسیون نسبت به این موضوع نظر مثبتی دارد؟»، اظهار کرد: “دولت چندین سال است که قول ارایه لایحه را می­دهد که بار مالی آن را می‌پذیرد، اعضای کمیسیون تحت تأثیر این صحبت‌ها قرار می‌گیرند”.

شماری از کشاورزان ورزنه اصفهان ، علیه سیاست‌های آبی دولت دست به اعتراض زدند
به گزارش رادیو فردا مورخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، شماری از کشاورزان ورزنه اصفهان در اعتراض به سیاست‌های آبی دولت حسن روحانی دست به تظاهرات زدند.

این کشاورزان در شعارهای خود با دروغگو خطاب کردن حسن روحانی خواستار اختصاص آب به زمین های کشاورزیشان شدند.

پیشتر حسن روحانی در جریان مبارزات انتخاباتی وعده داده بود استان اصفهان را از خطر خشکسالی دور خواهد کرد و آب را به رودخانه خشک شده زاینده دور باز می گرداند.

این نخستین بار نیست که کشاورزان منطقه ورزنه در اعتراض به مشکل آب اعتراض کرده‌اند. آنها در روزها و هفته‌های اخیر از جمله در مقابل شرکت آب منطقه‌ای و پل خواجوی اصفهان تجمع کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مشکل آب باعث شده است که شماری از کشاورزان این منطقه زادگاه خود را ترک کنند و به شهرها مهاجرت کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: