•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

0
243

روز دوشنبه، جمعی از اپراتورهای پست های فشار قوی برق سراسر کشور در مقابل ساختمان وزارت نیرو در تهران، جمعی از کارگران شهرداری لوشان، جمعی از کارکنان پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در شهرستان بهبهان، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران و جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس از زیر مجموعه های کاسپین در مشهد در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی خود، مقابل ساختمان وزارت نیرو در تهران، اقدام به برگزاری تجمع کردند. حاضران در تجمع که از استان‌های دور و نزدیک از جمله از آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان به تهران آمده‌اند، می‌گویند: “علیرغم مصوبه وزیر مبنی بر تبدیل وضعیت و استخدامِ دائم ما، سازمان توانیر از اجرای قانون عدول می‌کند و به بهانه‌ی نبودن چارت خالی، از استخدام ما سر باز می‌زند”. از قرار معلوم، حدود ۴۰ نفر از حاضران در تجمع، به همراه خانواده‌هایشان به تهران آمده‌اند تا بلاتکلیفی خود را بیشتر و عیان‌تر به مسئولان نشان دهند. این اپراتورها که پیش از این نیز بارها به تهران آمده‌اند و پیگیری وضع استخدامی خود شده‌اند، می‌گویند ۴۱۱۰ نفر در سراسر کشور هستیم که علیرغم پیگیری‌های متعدد، هنوز در بلاتکلیفی به سر می‌بریم”. اعضای شورای هماهنگی اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق سراسر کشور نیز با انتقاد از کوتاهی وزارت نیرو و سازمان توانیر می‌گویند: “به تازگی بحث «آزمون» و لزوم جذب آزمونی را پیش کشیده‌اند؛ این بحث، هم خلاف مصوبات وزارتخانه است و هم ناعادلانه است؛ چطور می‌خواهند از نیرویی که بیش از ده سال سابقه کار دارد، آزمون بگیرند و تعیین کنند که آیا قبول یا مردود است؟!”

تجمع‌کنندگان خواستار پاسخگویی مقامات وزارت نیرو هستند و می‌گویند از بوروکراسی کشدار و بلاتکلیفی خسته‌ایم!

تجمع کارگران شهرداری لوشان
به گزارش حقوق بشر در ایران ایلنا، روز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری لوشان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و حق بیمه خود، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند

این کارگران که دستمزد آنها در ۷ ماه گذشته پرداخت نشده، می‌گویند: “در شرایط فعلی که در آستانه سال نو قرار داریم، نگران افزایش معوقات مزدی و تامین هزینه‌های زندگی خود هستیم”.

کارگران شهرداری لوشان می‌گویند: “شهرداری هیچ برنامه‌ای برای پرداخت بخشی از مطالبات‌مان را ندارد”.

جبار چگینی (نائب رئیس شورای شهر لوشان) با تایید اجتماع صنفی کارگران شهرداری لوشان به ایلنا گفت: “مهمترین موضوع در شهرداری لوشان تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران است. در حال حاضر کارگران شهرداری لوشان هفت ماه مطالبات معوقه دارند که این موضوع آنها را در شرایط سخت مالی قرار داده است”.

او با بیان اینکه شهرداری لوشان در مدیریت و تنظیم امور مالی دچار کاستی‌های بسیار است و پیش از این یکبار استیضاح شده، افزود: “به نظر می‌رسد مدیریت شهری لوشان به جای حفظ وضعیت موجود، به هزینه‌های شهر افزوده و درآمد شهرداری را صرف بدهی‌های مالی شهرداری کرده است و در این بین مطالبات مزدی کارگران پرداخت نشده و وضعیت معیشتی آنها در نتیجه هفت ماه بی‌پولی به‌هم‌ریخته شده است”.

نائب رئیس شورای شهر لوشان افزود: “ما در شورای شهر متوجه شدیم که درآمد شهرداری در ماه‌های گذشته، رشد قابل قبولی داشته؛ به طوری که این نهاد فقط در سه ماهه دوم سال ۹۶ (از شهریور ماه تا آذر ماه) حدود ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان درآمد مالی داشته که می‌تواند بخشی از این درآمد را صرف بدهی خود به کارگران بکند”.

چگینی در پایان تاکید کرد: “شهرداری‌ها باید به سوی منابع مالی پایدار حرکت کنند. تنها به این ترتیب است که می‌توان از پرداخت منظم دستمزد کارگران مطمئن بود”.

تجمع کارکنان پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارکنان پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در شهرستان بهبهان در اعتراض به اخراج نیروهای بومی، دست به اعتصاب زدند و در محل شرکت اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در ۳۲ کیلومتری غرب بهبهان، ۱۸ کیلومتری شمال آغاجاری و ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان میانکوه در استان خوزستان واقع شده است.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران در مقابل دفتر مرکزی این موسسه به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع مالباختگان موسسه بدر توس در مشهد
روز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس از زیر مجموعه های کاسپین در مشهد به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان در این تجمع شعارهایی از جمله “حتی اگر بمیرم پولمو پس می‌گیریم”، “این بانک مرکزیه یا مرکز دزدیه”، “عدالت اجرا میشد اینجا چکار می کردیم” سر دادند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: