•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

دست کم ۱۲۰ دانشجو بازداشت شده بودند؛ حداقل ۲۵ دانشجو و ۴ دانش آموز در بازداشت به سر می برند

0
365

بوگی.PNGعضو کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت شده در مجلس گفت حدود ۱۲۰ دانشجو بازداشت شدند که کماکان حدود ۲۵ تا ۳۰ دانشجو و ۴ دانش آموز در سراسر کشور در بازداشت به سر می برند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اعتماد آنلاین، فاطمه سعیدی نماینده تهران و عضو کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت شده در مجلس با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی در نا آرامی های اخیر کشور، گفت: “خوشبختانه اکثریت دانشجویان آزاد شده اند و حدود ۲۵ تا ۳۰ دانشجو همچنان در بازداشت به سر می برند. ما پیگیر هستیم که ان شاءلله آنها هم برگردند و به امتحانهایشان برسند”. وی ادامه داد: “آموزش عالی و نمایندگان فراکسیون امید پیگیر هستند دانشجویانی که آزاد نشده اند تا شروع امتحانات آزاد شوند و به امتحانات شان برسند”.

این نماینده مجلس با ابراز امیدواری برای بازدید از زندان اوین و بازداشتی های اخیر، گفت: “در فراکسیون امید پیگیر هستیم تا بازدیدی از زندان اوین و بازداشتی های اخیر داشته باشیم و امیدواریم هر چه زودتر این بازدید انجام شود”.

سعیدی در پاسخ به اینکه آیا برای دانشجویانی که در بازداشت به سر می‌برند پرونده قضایی تشکیل شده است؟ گفت: “در جریان اینکه حکمی برای دانشجویان بازداشتی صادر شده باشد نیستم و امیدوارم قبلا از اینکه پرونده‌ای تشکیل و حکمی صادر شود، دانشجویان بازداشتی آزاد شوند”.

وی در خصوص آمار دانشجویان بازداشتی، گفت: “آمار اولیه دانشجویان بازداشتی در سراسر کشور حدود ۱۲۰ نفر بود که خوشبختانه روزانه عده‌ای آزاد می‌شوند و در حال حاضر تنها ۲۵ تا ۳۰ نفر در بازداشت هستند”.

وی یادآور شد: “تمام روسای دانشگاه‌ها بسیج شده اند که دانشجویان بازداشتی آزاد شوند و به امتحان‌هایشان برسند. هر روز تعدادی از دانشجویان آزاد می شوند و به دلیل دیدی که دستگاههای امنیتی به جوانان دارند، جا دارد از آنها تقدیر شود”.

عضو کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان و دانش آموزان بازداشت شده در مجلس، با اشاره به آمار دانش‌آموزان بازداشتی، گفت: “۴ دانش‌آموز هنوز در بازداشت هستند و پیگیر هستیم که آزاد شوند. در تهران دانش‌آموز بازداشتی نداریم و این ۴ نفر در شهرستانها در بازداشت هستند”.

سعیدی گفت: “وزرای آموزش و پرورش و آموزش عالی پیگیری های قابل تقدیری برای آزادی دانش آموزان و دانشجویان انجام دادند. با توجه به نزدیک بودن امتحان‌ها، آقایان غلامی و بطحایی در صدد هستند بازداشتی ها هرچه زودتر آزاد شوند”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.