•                  
یک شنبه , ۰۵ تیر , ۱۴۰۱
دوشنبه, ژوئن 27

دست کم ۴ زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند

0
1555

مهتجکو.PNGسحرگاه دیروز از مجموع زندانیان محکوم به اعدام منتقل شده به سلولهای انفرادی زندان رجایی شهر کرج حداقل ۴ زندانی اعدام شدند. اتهام عمده اعدام شدگان قتل و نوع محکومیت آنان اعدام در قالب قصاص بود.

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، از مجموع زندانیان محکوم به اعدام منتقل شده جهت اجرای حکم، دست کم ۴ نفر اعدام شدند. سحرگاه دیروز با حضور نماینده دادستان، ریاست زندان و سایر مقامات مسئول احکام اعدام در مورد دست کم ۴ زندانی به نامهای نیما اسماعیلیان، حمید عبدالهی، مصطفی چاردولی و امیرعباس اردستانی که اولیای دم پرونده های آنان حاضر به مسامحه یا بخشش نشدند به اجرا درآمد. بطور مشخص در بین اعدام شدگان نیما اسماعیلیان از اهالی کرمانشاه متهم بود دوازدهم خردادماه سال ۸۶ ستوان دوم ستار فرید – مأمور ۲۸ ساله پلیس را در یک نزاع به قتل رسانده بود. از میان منتقل شذگان، بطور مشخص علی معصومی و محمدرضا قراطها با موافقت اولیای دم برای دادن زمان بیشتر به آنان، با توقف اجرای حکم به بندهای خود بازگشتند.

از سرنوشت پیمان شیخی، دیگر منتقل شده روز گذشته کماکان اطلاعی در دست نیست.

 اسامی منتقل شدگان  : نیما اسماعیلیان (اندرزگاه چهار)، حمید عبداللهی (اندرزگاه شش)، امیرعباس اردستاتی (اندرزگاه سه)، علی معصومی (اندرزگاه هفت)، پیمان شیخی (اندرزگاه یک)، محمدرضا قراطها (اندرزگاه سه) و مصطفی چاردولی (اندرزگاه یک) احزاز شده است .
این اعدام ها تاکنون توسط مراجع و رسانه های دولتی اطلاع رسانی نشده اند، بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: