سه شنبه , ۰۸ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 28

دوازدهمین روز از اعتصاب غذا؛ محمد صابر ملک رئیسی در زندان اردبیل امنیت جانی ندارد

0
468

محمدصابر-ملک-رئیسی-765x510.jpgمحمد صابر ملک رئیسی که در دوازدهیم روز اعتصاب غذای خود به سر می برد، طی روز های اخیر توسط قاضی تهدید شده است. به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین فعالین بلوچ، صابر ملک رئیسی، زندانی سیاسی بلوچ در زندان اردبیل، مورد تهدید قرار گرفته و مسئولین زندان به وی گفته اند: ”فکر می کنی محکومیت ده ساله خودت را تمام می کنی و از اینجا می روی؟ نه بلکه جنازه تو از زندان بیرون می رود”. برادر این زندانی در این باره گفت: ”مسئولین زندان ارومیه به صابر ملک رئیسی گفته اند برای اجازه مرخصی استعلاجی باید از قاضی اجازه بگیری اما پس از مراجعه قاضی به وی گفته است؛ ‘آن قاضی که این حکم را برای تو صادر کرده است بر شما لطف کرده است؛ اگر من قاضی تو می بودم، به تو حکم اعدام می دادم برو آرام بشین، خبری از بیمارستان و غیره نیست’… و او را تهدید کرده که بار دیگر تقاضای مرخصی استعلاجی نکند”. عبیدالرحمن ملک رئیسی افزود: ”برادر من بیمار است و نیاز به عمل جراحی دارد اما مسئولین اجازه مرخصی استعلاجی به وی نمی دهند”.

برادر این زندانی گفت: ”مسئولین زندان صابر ملک رئیسی و این دو زندانی بلوچ را پیش بقیه زندانی ها ‘داعشی که در سوریه دارند شیعه ها را می کشند’ معرفی کرده و این امر باعث شده که زندانیان به آنها حمله کرده و کتکشان بزنند”.

وی ادامه داد: “برادرم می گوید که امنیت جانی ندارد به همین خاطر به همراهی زندانی دیگر بلوچ بنام امین پیش زندانبان رفته و تقاضا کرده اند که در این زندان جان ما در خطر هست و ما را به زندان دیگری منتقل کنید اما آنها نپذیرفته اند و گفته اند که این درخواست مسئولان وزارت اطلاعات در زاهدان است”.

وی گفت: ”قبلا برادرم دیربه دیر تماس می گرفت اما از زمانی که اعتصاب غذا کرده و موضوعش رسانه ای شده هر روز به وی می گویند به خانواده و مادرت تماس بگیر و به آنها بگو که حالت خوب است و در اعتصاب نیست”.

برادرش اما گفت: ”برادرم را تحت فشار قرار دادند حتی در تماس با خانواده حرف های دیکته شده ای را بگوید”.

این شهروند که در نوجوانی بازداشت و اکنون هشتمین سال حبس در تبعید خود را در زندان اردبیل سپری می کند، هفته گذشته نامه ای سرگشاده به حسن روحانی، رئیس جمهور، نوشته بود.

ملک رئیسی در این نامه با تاکید براینکه روز هشتم دی ماه به مدت ۱۴ ساعت در هوای سرد اردبیل با دستبند و پابند در حیاط این زندان به میله بسته شده است، از وضعیت بحرانی خود ضمن تحمل حبس در تبعید شکایت و از اعتصاب غذای اعتراضی خود خبر داد.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.