•                  
دوشنبه , ۱۱ مرداد , ۱۴۰۰
دوشنبه, آگوست 2

دو تجمع اعتراضی برگزار شد

0
230

۲۳۳۶۶.PNGطی روز گذشته ، جمعی از بازنشستگان کشوری و جمعی از مالباختگان نمایندگی ایران‌ خودرو در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۸، روز ( هشتم آبان ) جمعی از بازنشستگان کشوری مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند. در این تجمع که از روزهای قبل در فضای مجازی سازماندهی شده بود، بازنشستگان مختلف کشوری ازجمله معلمان و فرهنگیان بازنشسته شرکت کردند. خواسته بازنشستگان، اجرای دقیق همسان‌سازی مستمری‌ها، اجرای قانون خدمات مدیریت کشوری و گسترش خدمات بیمه‌ای است.  اعتراض‌ مالباختگان یک نمایندگی ایران‌ خودرو مقابل وزارت صنعت وارد چندمین روز شد .

به گزارش فارس مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۷، اعتراض جمعی از مالباختگان نمایندگی ایران‌ خودرو مقابل ساختمان اصلی وزارت صنعت روز گذشته در حالی برای چندمین بار ادامه یافت که شرکت خودروساز با این ادعا که سهامدار نمایندگی، شرکت دیگری است، مسئولیت ماجرا را نمی‌پذیرد.

یکی از مالباختگان در این مورد گفت: “مالباختگان نمایندگی سراج ایران‌ خودرو حدود سه هفته پیش مقابل وزارت صنعت جمع شدند و در آن زمان، حراست وزارتخانه ما را به داخل وزارت صنعت دعوت کرد و به ما قول مساعد دادند که مشکل‌مان حل شود ولی تاکنون خبری از این پیگیری نشده است”.

وی ادامه داد: “موضوع اعتراض مالباختگان، پشت گوش انداخته شد و هر هفته وعده رسیدگی به مسئله را در هفته آینده دادند، اما تا به امروز هیچ خبری نشده است”.

وی توضیح داد: “ما حدود ۲۵۰ نفر هستیم که در نمایندگی سراج ایران‌ خودرو کد ۵۰۵۴ نسبت به خرید نقدی و یا پیش‌ خرید محصولات ایران خودرو اقدام کردیم و قرار بود خودروهای خرید نقدی را ۵ یا ۱۰ روزه و خودروهای پیش‌خرید شده را نیز شش ماهه و یا بیشتر تحویل بگیریم”.

به گفته وی، این خریدها از دی سال گذشته تا اواخر مرداد امسال صورت گرفته ولی زمانی که خریداران برای تحویل خودرو مراجعه کردند، متوجه شدند که نمایندگی جمع شده است.

این مالباخته با بیان اینکه ایران خودرو زیر بار این مسئله نمی‌رود، در پاسخ به این سؤال فارس که پرسید شما پول را به حساب چه شرکتی واریز کردید؟ گفت: “ما داخل نمایندگی کارت کشیدیم و از این طریق مبلغ خودرو به حساب نمایندگی واریز شد”.

وی ادامه داد: “در عین حال ایران‌ خودرو نمی‌پذیرد که نمایندگی سراج زیر مجموعه این شرکت بوده و خسارت ما را جبران نمی‌کند، در حالی که حتی اگر سهام این نمایندگی نیز واگذار شده باشد، ایران‌ خودرو باید اطلاع‌رسانی می‌کرد و یا تابلوی آن را پایین می‌کشید تا مردم گول نخورند و متضرر نشوند”.

این معترض تأکید کرد: “ایران‌ خودرو باید علیه فعالیت نمایندگی سراج با تابلو و نام این شرکت خودروساز شکایت می‌کرد تا مردم نیز ضرر نکنند. ما با اطمینان نسبت به تابلوی ایران‌ خودرو برای خرید از طریق نمایندگی اقدام کردیم وگرنه به جای دیگری مراجعه می‌کردیم”.

وی افزود: “ایران‌ خودرو ما را ناامید کرده و به همین دلیل مقابل وزارت صنعت جمع شدیم تا مشکل‌مان را به گوش مسئولان برسانیم، البته نیروی انتظامی ما را از مقابل ساختمان وزارت صنعت متفرق کرد”.

مالباختگان نمایندگی سراج ایران خودرو دیروز و همچنین شب گذشته نیز مقابل وزارت صنعت تجمع کردند.

ایران خودرو چند روز پیش اعلام کرد که مدیریت شرکت خودرو تجارت یکتا و نمایندگی تعلیق شده ۵۰۵۴ ایران خودرو، یک نفر بوده، ولی همه تخلفات و سوء استفاده‌های اخیر در قالب شرکت «خودرو تجارت یکتا» که ارتباطی با گروه صنعتی ایران خودرو ندارد، صورت گرفته است. قراردادهای منعقد شده نیز با شرکت «خودرو تجارت یکتا» و ممهور به مهر این شرکت بوده است.

این در حالی است که فروش محصولات ایران خودرو در نمایندگی که تابلوی ایران خودرو بر در آن نصب شده، صورت گرفته و در چنین شرایطی مردم با این اطمینان که نمایندگی متعلق به ایران خودرو است، نسبت به خرید خودرو و واریز وجه اقدام کرده‌اند.

در عین حال، با توجه به ادعای ایران خودرو مبنی بر لغو امتیاز نمایندگی سراج، مشخص نیست چرا این نمایندگی همچنان با تابلوی ایران خودرو به فعالیت خود ادامه داده و ایران خودرو نظارتی بر این موضوع نداشته است تا مانع از متضرر شدن خریداران شود؟ حال آنکه نبود نظارت بر عملکرد نمایندگی‌ شرکت‌های خودروساز باعث تشدید مشکل خریداران خودرو از این شرکت‌ها خواهد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: