جمعه , ۰۴ فروردین , ۱۴۰۲
جمعه, مارس 24

دو تجمع اعتراضی برگزار شد

0
355

بهگتیو.PNGتعدادی از کارگران کارخانه بلبرینگ سازی از روز (۱۱ مهر ماه) در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه، دور جدید اعتراضات صنفی خود را آغاز کرده‌اند. به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، همچنین تعدادی از سهامداران موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت، روز چهارشنبه ۱۲ مهرماه نیز در مقابل شعبه موسسه مالی و اعتباری ملل اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند. تعدادی از کارگران کارخانه بلبرینگ سازی از روز (۱۱ مهر ماه) در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه، دور جدید اعتراضات صنفی خود را آغاز کرده‌اند. از قرار معلوم علت برپایی این اعتراض؛ پرداخت نشدن دست‌کم شش ماه معوقات مزدی بوده است. گفته می‌شود؛ در کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز حدود ۲۲۰ نفر کارگر رسمی و قراردادی فعالیت دارند که ۷۵ درصد از دستمزد اسفندماه ۹۵ و دستمزد کامل شش ماه نخست سالجاری را از کارفرما طلبکارند.

کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز یکی از واحدهای موفق صنعتی استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که تا پیش از سال ۹۱ محصولات آن به صورت پیش‌فروشی عرضه می‌شد.

آنها می‌گویند: مشکلات این واحد خصوصی‌سازی شده از زمان واگذاری به بخش خصوصی به تدریج ایجاد شده است.

بلبرینگ‌سازی وارث خصوصی‌سازی غلط شده است

«چنگیز قاسمی» رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی با تایید اعتراض صنفی کارگران کارخانه بلبرینگ‌سازی در اعتراض به معوقات مزدی به ایلنا گفت: “مشکلات واحد‌های صنعتی همانند بلبرینگ‌سازی تبریز از زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی به بخش خصوصی واگذار شد”.

او گفت: “متاسفانه به دلیل اجرای غلط این قانون از حدود یک دهه قبل تاکنون مشکلات عمده‌ای متوجه امنیت شغلی و معاش کارگران شده است”.

قاسمی در خاتمه از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست به مشکلات واحد‌هایی همانند بلبرینگ‌سازی که در نتیجه اجرای غلط قانون خصوصی‌سازی با مشکل روبرو شده‌اند؛ رسیدگی کنند.

در اعتراض به بخشنامه ۳ میلیون تومانی؛ ادامه تجمع سهامداران موسسه مالی آرمان وحدت مقابل شعبه ملل اهواز
به گزارش ایلنا، تعدادی از سهامداران موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت، روز چهارشنبه ۱۲ مهرماه نیز در مقابل شعبه موسسه مالی و اعتباری ملل اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند.

این تجمع کنندگان که تعداد آنان حدود ۲۰۰ نفر تخمین زده می‌شود، در چند روز اخیر با تجمع در شعب موسسه مالی و اعتباری‌ملل و همچنین مقابل استانداری خوزستان، نسبت به بخشنامه پرداخت بخشی از مطالبات آنان تا سقف ۳ میلیون تومان توسط موسسه مالی و اعتباری ملل که مسئولیت بدهی موسسه آرمان را متقبل شده، اعتراض خود را اعلام کردند.

تجمع‌کنندگان خواهان پرداخت تمامی مطالبات خود هستند و معتقدند که این مبلغ ناچیز، مشکلی از مشکلات آنان را رفع نمی‌کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.