•                  
جمعه , ۰۴ مهر , ۱۳۹۹
شنبه, سپتامبر 26

دو تن از دبیران کانون نویسندگان ایران به دادسرای اوین احضار شدند

0
160

71513_808.jpgکیوان باژن و رضا خندان مهابادی، دو تن از دبیران کانون نویسندگان ایران طبق احضاریه‌های جداگانه، به دادسرای اوین احضار شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، کیوان باژن و رضا خندان مهابادی، دو تن از دبیران کانون نویسندگان ایران طبق احضاریه‌های جداگانه‌ای که پنجشنبه ۴ مرداد ۹۷ دریافت کرده‌اند باید تا سه روز دیگر در دادسرای اوین حاضر شوند. کانون نویسندگان ایران ضمن تایید این خبر نوشت: «در روزهای آغازین اردیبهشت ۱۳۹۴ ماموران اطلاعات خانه‌ی بکتاش آبتین را که آن زمان عضو هیئت دبیران کانون بود، تفتیش و او را برای بازجویی احضار کردند. یک هفته بعد همین برنامه در مورد رضا خندان (مهابادی) تکرار شد. احضاریه‌ها را دادسرای فرهنگ و رسانه صادر کرده و شاکی پرونده وزارت اطلاعات بود. خرداد همان سال کیوان باژن نیز تلفنی احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت. آنها بارها در زمان‌های مختلف احضار و در باره‌ی فعالیتشان در کانون نویسندگان ایران بازجویی شدند. در سه سال گذشته این پرونده‌ها باز بوده است.»

ممانعت از برگزاری مراسم سالروز مرگ احمد شاملو، در حالی، سه‌شنبه ۲ مرداد ۹۷ با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه شد که شرکت کنندگان پس از حضور در امامزاده طاهر با بسته شدن درب‌های این امامزاده مواجه شدند.

گفتنی است سه‌شنبه دوم مرداد ۹۷ در مراسم هجدهمین سالروز مرگ احمد شاملو که با ممانعت ماموران امنیتی و انتطامی مواجه شد چهار تن از شهروندان بازداشت شدند. علی کاکاوند عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران و روزبه سوهانی نیز از اعضای کانون از جمله‌ی بازداشت‌شدگان بودند.

محمد نوری زاد فعال مدنی، نیز پس از ممانعت نیروهای امنیتی با انتشار ویدئویی در تلگرام خود گفته بود: «این اتفاق خیلی خوب است چرا که نشان می دهد آنها از زنده او که می هراسیدند از مرده او نیز می هراسند و ما حتما روزهای نیکوتری در پیش داریم.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: