•                  
پنج شنبه , ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, آگوست 5

دو شهروند آبادانی به تحمل ۲۷ ماه حبس و خدمت اجباری در حوزه علمیه محکوم شدند

0
241

72f422a12fb24bc887814bb3e53e4c5f.jpgشعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر استان خوزستان ضمن رد تجدیدنظر خواهی دو شهروند آبادانی به نام های اکبر و مریم دلواری را که در شعبه اول دادگاه انقلاب آبادان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق “ارتباط با دراویش” مجموعا به ۲۷ماه حبس تعلیقی و تعزیری محکوم شده بودند را عینا تایید کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، شعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر استان خوزستان حکم زندان دو شهروند آبادانی به نام های مریم و اکبر دلباری که نسبت خواهر و برادری دارند را عینا کرد. طی این حکم اکبر دلباری به عنوان متهم ردیف اول به تحمل ۹ ماه حبس تعزیری و مریم دلباری نیز به تحمل ۱۸ ماه حبس تعزیری و دوسال تبعید به شهرستان بوشهر و خدمت اجباری در حوزه علمیه خواهران شهرستان مورد اشاره محکوم شده است.
این افراد پیش‌تر در دادگاه انقلاب شهرستان آبادان مجموعا به تحمل ۲۷ ماه حبس تعزیری محکوم شدند که این حکم توسط دادگاه تجدید نظر استان خوزستان عینا تایید شد.

حکم متهم ردیف اول به مدت ۳ سال به تعلیق درآمد با اینحال متهم ردیف دوم به دلیل سابقه پیشین نه تنها با حکمی سنگین تر روبرو شد بلکه بعنوان مجازات تکمیلی به “خدمت در حوزه علمیه خواهران” نیز محکوم شد.

از جمله اتهاماتی که این دو خواهر و برادر در دادگاه محکوم شدند “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق ارتباط با دراویش” عنوان شده است.

مریم دلباری متولد سال ۱۳۵۸ از فعالان ادبی و فرهنگی شهرستان آبادان است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: