•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

دو فعال زنان جهت اجرای حکم به زندان مهاباد منتقل شدند

0
587

«سهیلا-زبیری»-و-«صفا-حسن_پور».jpgدو فعال زنان در شهرستان سردشت جهت سپری‌نمودن دوران محکومیتشان به زندان مهاباد منتقل شدند. صدور حکم برای آنها در رابطه با تجمعاتی در پی مرگ مشکوک فریناز خسروانی در مهاباد بود که سه سال پیش در این شهر و سایر مناطق صورت گرفت.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، «سهیلا زبیری» ۴۶ ساله و دخترش «صفا حسن‌پور» ۱۸ ساله جهت اجرای حکم مجموعا ۳۰ ماه حبس به زندان مهاباد منتقل شدند. آبان‌ماه ۱۳۹۵ سهیلا زبیری به اتهام «برهم‌زدن نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات اعتراضی در پی مرگ فریناز خسروانی»، از سوی دادگاه کیفری سردشت به ٢۴ ماه حبس تعزیری محکوم گردید. صفا حسن‌پور هم با همان اتهام به ۶ ماه حبس محکوم شد.

به غیر از این دو تن، ده نفر به نامهای «کامل رسول‌پور»، «رامین حسن‌زاده»، «آمانج شیخه‌پور»، «سردار اسماعیلی»، «هیمن جنت‌یار»، «فرهاد شیخانی»، «محمد قادریان»، «سامرند احمدزاده»، «سامان ملکاری» و «حسین پری‌آقایی» هم در این پرونده محکوم شده بودند.

آن زمان، دادگاه کیفری سردشت در خصوص اتهام «مشارکت در اخلال در نظم عمومی این شهر و تمرد در مقابل مأمورین انتظامی»، همگی این ١٢ شهروند را به ۱۴۴ ماه زندان و در خصوص مشارکت در ایراد ضرب و جرح مأمورین انتظامی، آنان را به پرداخت دیه محکوم کرد.

این افراد نسبت به مرگ مشکوک «فریناز خسروانی» در هتل «تارا»ی مهاباد در هفته‌ی دوم اردیبهشت‏‌ ۱۳۹۴ و همچنین کشته و زخمی‌شدن چندین تن از معترضین به این حادثه اعتراض کردند که پس از بازداشت و اتمام مراحل بازجویی، با تودیع وثیقه آزاد شده بودند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.