•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

رئیس جمهور و رئیس مجلس ، مقصر عدم دعوت از بزرگان اهل سنت در جلسه تحلیف حسن روحانی

0
381

1-4.jpgرسول خضری گفت: فراکسیون اهل سنت مجلس نامه اعتراضی مبنی بر دعوت نشدن از علماء و بزرگان و نام‌داران اهل سنت به مراسم تحلیف ریاست جمهوری تنظیم نموده و فردا سه شنبه تحویل رئیس جمهور و رئیس مجلس می‌دهد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ ، نماینده مردم‌ سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با گلایه از دعوت نشدن بزرگان و نام‌داران اهل سنت کشور به مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، اذعان کرد: ما در فراکسیون اهل سنت دیروز یک شنبه درباره همین موضوع جلسه چهار ساعته‌ای با وزیر کشور داشتیم. واقعیت این است بیانیه‌ای از طرف فراکسیون اهل سنت تنظیم شده و به صورت جدی هم از رئیس مجلس و هم از رئیس جمهور گلایه شده است. وی ادامه داد: لیست مهمانان به صورت مشترک داده شده و هم رئیس جمهور و هم رئیس مجلس در این قضیه مقصر هستند.

وی افزود: از همه نمایندگان‌ ادیان در این مراسم‌حضور داشتند و باید حداقل چندین‌ نفر از نمایندگان اهل سنت هم حضور پیدا می کردند. می‌توانستند از بزرگانی هم‌چون‌ مولانا عبدالحمید و یا ماموستا محمودی مفتی اعظم اهل سنت و امام جمعه پیرانشهر و اشخاص برجسته دیگر دعوت به عمل می‌آمد.

خضری با گلایه از دعوت نکردن از جهان پهلوان سیامند رحمان، پهلوان کُرد اشنویه‌ای به مراسم تحلیف گفت: گلایه دیگر حضور نیافتن ورزشکاران بزرگی هم‌چون سیامند رحمان‌، قهرمان پارالمپیک و جهان که کُرد و اهل سنت است و شایسته بود‌ به این مراسم دعوت می‌شد.

وی تصریح کرد: ما به شدت از این بابت گلایه داریم و چون می‌خواهیم به اجبار همه آن را امضاء نمایند و سه شنبه تحویل رئیس مجلس و رئیس جمهور داده شود. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ترکیب احتمالی کابینه دوازهم ریاست جمهوری گفت: هنوز امیدواریم رئیس جمهور از کُردها و اهل سنت در کابینه استفاده نماید.

وی افزود: هنوز هم دیر نشده و ما می‌خواهیم که رئیس جمهور در این لحضات تاریخی از وزیر کُرد و وزیر اهل سنت در کابینه بهره ببرد. وی خاطرنشان کرد: موضوع دعوت نکردن از اهل سنت به مراسم تحلیف موضوع جبران ناپذیری است اما حداقل رئیس جمهور با انتخاب یک‌ وزیر اهل سنت می‌تواند قدری این جریان را جبران کند‌.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.