•                    
  •                  
شنبه , ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, فوریه 4

رئیس سازمان بهزیستی: دو میلیون و هشتصد هزار نفر معتاد در ایران شناسایی شده است

0
440

etiad.jpgپیش از این سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفته بود در خوشبینانه ترین حالت، شش میلیون نفر معتاد در ایران وجود دارد که ۶۰ تُن مواد مخدر استفاده می کنند.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، رئیس سازمان بهزیستی تعداد معتادان شناسایی شده در ایران را دو میلیون و هشتصد هزار نفر اعلام کرد. این معتادان در گروه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال هستند و به گفته این مقام دولتی بیشترین ماده مصرفی هم تریاک است. «انوشیروان محسنی بند پی» که در یزد سخنرانی می کرد با اشاره به اینکه ۱۱ درصد معتادان را زنان تشکیل می دهند این تعداد از معتادان زن را زنگ خطری برای جامعه خواند. وی همچنین گفت نگاهی که پیش از این معتاد را مجرم می دانست تغییر کرده است. محسنی بند پی از از راه اندازی مراکز ترک اعتیاد ویژه کودکان در شش استان نیز خبر داد.

در مرداد ماه سال جاری حسن نوروزی ، سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفته بود در خوشبینانه ترین حالت، شش میلیون نفر معتاد در ایران وجود دارد که ۶۰ تُن مواد مخدر استفاده می کنند.

به گفته نوروزی در سال ۹۶ بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برای مبارزه با مواد مخدر ، ۲۸۰ میلیارد تومان برای کاهش آسیبهای ناشی از مصرف مواد مخدر و ۹۸ میلیارد تومان برای پیشگیری از اعتیاد هزینه شد. بر اساس گزارشهای رسمی، مصرف مواد مخدر و روانگردانهای مختلف در مدارس و دبیرستانها نیز رواج یافته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.